Фото: tvoemisto.tv

У Львові затвердили список мозаїчних творів

18 Жовтня 2019 в 18:05

Сьогодні, 18 жовтня, на засіданні виконавчого комітету ЛМР депутати прийняли рішення «Про затвердження переліку мозаїчних творів на території міста Львова».  На території міста інвентерізували 236 мозаїк. Про це повідомляють на сайті ЛМР. 

До переліку унікальних творів включили 236 мозаїк за 74 адресами. Із них 26 мозаїк, які виконані до 1939 року, і 48 — вже після 1939 року і до сьогодні.

“Тепер будівельнім компаніям та підрядним організаціям зможуть проводити виключно ремонтні роботи мозаїк на території будівництва”, — розповіли у пресслужбі ЛМР.

Нагадаємо,  що 18 липня забудовник знищив магазин «Океан» з композицією мозаїки українського художника Володимира Патика. Автором об’ємних рибок, які були на фасаді будівлі, є художник Володимир Патик.

Біля  колишнього магазину «Океан» відбулась мистецька акція проти свавілля забудовників та бездіяльності посадовців міста. Активісти разом із небайдужими львів’янами прийшли до будівельного майданчика, щоб висловити протест проти знищення мозаїки. 

Інспекція ДАБК у  Львові провела позапланову перевірку на об’єкті будівництва, та виявила порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, зокрема забудовник відхилився від затвердженого проекту. За результатами перевірки склали протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Забудовник сплатив штраф і запропонував реконструювати знищену мозаїку своїм коштом.