Фото: comfycity.lviv

Львів’яни вимагають оприлюднити план реконструкції магазину «Океан»

30 Липня 2019 в 13:31

У Львові зареєстрували електронну петицію, мешканці вимагають оприлюднити план реконструкції магазину «Океан», що на Володимира Великого 26а, у Львові.  

18 липня  забудовник повністю знищив мозаїчну композицію «Море і риби» українського художника Володимира Патика на колишньому магазині «Океан».  Композиція була пам’яткою монументального мистецтва України.  

Петицію з вимогою опрелюднити план реконструкції магазину зареєструвала Олеся Домарадзька на порталі е-петицій. «Ми, громадськість міста Львова вимагаємо оприлюднити робочу документацію з планом реконструкції і затвердженням цього плану відповідальними посадовими особами. Ми вимагаємо оприлюднити ім’я посадовця, що підписав дозвіл на знищення будівлі. Ми, як громадський контроль хочемо знати, що роблять для того, аби уникнути подібних ситуацій.  Ми хочемо знати з чиєї вини так склалося і які необхідно провести дії, щоб це не повторилося в майбутньому», ‒ пише авторка петиції.

Наразі петиція набрала 195 голосів із 500 потрібних.  Якщо петиція набере необхідних 500 голосів на підтримку, то тоді міськрада має її прийняти або відхилити. Підписати можна тут.

 

 

Додамо, що збереження мозаїки було обов’язковою умовою реконструкції магазину. Але у тексті рішення міськвиконкому №138 від 15 лютого та у затверджених ним містобудівних умов і обмежень на реконструкцію «Океану»  не було жодної згадки про збереження мозаїки.

Біля  колишнього магазину «Океан», стіну якого прикрашала мозаїка, нещодавно відбулась мистецька акція проти свавілля забудовників та бездіяльності посадовців міста. Активісти разом із небайдужими львів’янами прийшли до будівельного майданчика, щоб висловити протест проти знищення мозаїки. В ході акції учасники принесли до воріт забудовника два символічні траурні вінки, а також виклали камінці у червоному кольорі, який символізує кров. Залишки рідини активісти розлили на асфальт.