Фото: Сихів Медіа

За знищення мозаїки на магазині «Океан» забудовника оштрафують

1 Серпня 2019 в 15:54

Забудовнику, який знищив магазин «Океан» з композицією мозаїки українського художника Володимира Патика, загрожує штраф у розмірі 90,3 тисяч гривень. Про це повідомляють у прес-службі ЛМР.

 З 18 до 31 липня інспекція ДАБК у  Львові провела позапланову перевірку на об’єкті будівництва магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26а. Інспекція виявила порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, зокрема забудовник відхилився від затвердженого проекту та зруйнував стіну з мозаїкою радянського періоду.

За результатами перевірки склали протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. «Порушнику загрожує штраф у розмірі сорока п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Крім цього, замовнику та генеральному підряднику будівництва видано приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт до моменту усунення виявлених порушень, які, відповідно до положень містобудівного законодавства є обов’язковими до виконання», — кажуть в інспекції. Додамо, що з першого липня прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2007 гривень.

Нагадаємо, реконструкцію будівлі розпочали навесні, а 18 липня знесли стіну з мозаїкою, яку згідно з проектом планували зберегти. Автором об’ємних рибок, які були на фасаді будівлі, є художник Володимир Патик.

Нещодавно  біля  колишнього магазину «Океан» відбулась мистецька акція проти свавілля забудовників та бездіяльності посадовців міста. Активісти разом із небайдужими львів’янами прийшли до будівельного майданчика, щоб висловити протест проти знищення мозаїки. В ході акції учасники принесли до воріт забудовника два символічні траурні вінки, а також виклали камінці у червоному кольорі, який символізує кров. Залишки рідини активісти розлили на асфальт.