Сіль та пісок у минулому. Львівські парки посипатимуть щебенем

Опубліковано:
Фото: Сихів.Медіа

За словами керівниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, для львівських парків поступово закуповують щебеневий відсів для посипання доріжок там, де це можливо. Цілком ймовірно, що цю ініціативу застосують і в парках Сихівського району.

Керівниця управління екології розповіла, що наразі усі парки поступово закуповують щебеневу суміш. Втім, кожний парк потрібно розглядати окремо та врахувати його особливості. Наприклад, де є сходи, ухили чи значні нерівності, там буде важче перейти на щебеневий відсів

Щебеневий відсів не є дуже дорогим, тому що, по суті, це є відходи із кам’яних кар’єрів, яких в Україні є досить багато. Тому ми хочемо у парках максимально перейти на щебеневий відсів, тим паче, що там це зробити – не проблема. Навесні ж його теж не обов’язково збирати, можна просто змести на ґрунт, адже ці камінці не нестимуть ніякої шкоди“, – повідомляє Олександра Сладкова.

Поки немає сформованого списку львівських парків, де використовуватимуть щебеневий відсів. Проте, як повідомила Олександра Сладкова, вірогідно, що в сихівських парках цієї зими застосують нову для Львова практику.

Додамо, минулого року в одному з львівських парків посипали доріжки кавовою гущею. Ця практика виявилась вдалою, адже кавова гуща, як ресурс є цінною – вона покращує структуру ґрунту, підживлює рослини, відлякує шкідників, які нищать насадження, і приваблює дощових червів, які розпушують ґрунт.

Цього року будуть посипати парк імені 700-річчя і Замарстинівський парк. Як тільки все замерзне, то почнуть посипати доріжки. Ми масштабуємось, минулого року був лише парк 700-річчя, цього року додали Замарстинівський. Я думаю, що можливо,ми навіть розглянемо варіант зміни локацій. Тобто не лише ці 2 парки, а можливо через місяць ми змінимо локацію на якийсь інший парк. Все залежитиме від ресурсів, від кількості кавової гущі, яку нам дадуть”, – розповідає радниця міського голови Львова, Ірина Оршак.

Нагадаємо, що сіль та пісок шкодять зеленим насадженням, особливо соляні розчини. Вони змінюють структуру ґрунту, можуть випалити корені рослин та знищити деякі мікроорганізми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшов з дому і не повернувся: куди зникають мешканці Сихівського району?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ