Вийшов з дому і не повернувся: куди зникають мешканці Сихівського району?

Опубліковано:

Останнім часом відчутно побільшало оголошень про зникнення людей. Чи вдається поліції їх відшукати і чи потрібно сихівчанам бити тривогу та озиратись, виходячи на вулицю? Читайте у матеріалі.

207 звернень про зниклих людей протягом цього року отримали у поліції Сихівського району. По-суті, щотижня зникало 5 людей, на пошуки яких звертались до правоохоронців. Чимала цифра, відтак мешканці все більше насторожувались, помічаючи слідом за собою незнайомих чоловіків, а батьки не втомлювались нагадувати дітям, аби не спілкувались із незнайомцями.

У сихівській поліції підрахували зниклих за цей рік: 190 дорослих і 17 неповнолітніх. Найменшому зниклому малюкові був рочок.

Куди ж зникають діти та дорослі? Чи насправді варто боятись якоїсь особи чи злочинної групи, що викрадає людей? Про це журналісти Сихів. Медіа поспілкувались з начальником Сихівського відділу поліції Іваном Іваночко.

Головний правоохоронець району заспокоює: насправді жодних масових викрадень немає. А 99% зниклих людей знаходять у першу добу.

“Ми маємо багато звернень від батьків про те, що дитина пішла до школи і не дійшла на навчання. Батько чи мати довозить дитя до порогу школи, а школяр замість дороги на навчання, обирає шлях поза школу. Часом, забуває подивитись на годинник і затримується допізна. Тим часом, вчителі телефонують і повідомляють батькам, що дитини не було у школі. Уявіть собі стан батьків, які довели дитину до порогу школи і переконані, що чадо має бути на заняттях. Звісно, перше, що спадає на думку – дитину викрали. Також є випадки, коли діти без дозволу покидають дім, батьки кидаються на пошуки, і, залучаючи нашу службу, їх  вдається оперативно відшукати.  

Не дивно, що такі публікації про зниклих лякають мешканців Сихівського району, адже читачі соцмереж не завжди бачуть новини про те, що та чи інша людина знайдена.”

Мабуть, треба віддати належне людям у нинішньому жорстокому і байдужому світі, які є серед наших сусідів, родичів та знайомих і реагують на відсутність інформації про людину, яку звикли систематично тримати «у полі зору».

Начальник Сихівського відділу поліції Іван Іваночко розповідає: якщо людина має підозру, що хтось зник, зволікати із пошуками не потрібно. Чим швидше надійде звернення до поліції, тим швидше знайдуть зниклих. Мешканці це розуміють і, на щастя, покладаються на компетенцію поліції, тому часом достатньо, аби людина не відповіла протягом дня на телефонний дзвінок, як одразу кидаються на її пошуки та звертаються по допомогу. Насправді зі всієї кількості заяв про зникнення людей протягом року (207 звернень, – прим.автора), лише 3 випадки не розкрито. Місце перебуванні решти встановлено, дорослих знайдено, а дітей повернуто у родини.

  • Мотиви зникнення неповнолітніх під час навчального процесу ми зрозуміли, а які причини зникнення дорослих людей?

Насамперед усі повинні розуміти, що кожна доросла людина розпоряджається своїм життям як хоче і ніхто не може змусити її підняти слухавку чи відвідувати родичів. Захотів поїхати в інше місто – поїхав, а попередити близьких людей забув або не хотів. І кримінального чи адміністративного порушення у тому, що повнолітня особа кудись поїхала і нікого не попередила – по-суті немає.

Інша справа  турбота ближніх чи, деколи, бажання контролювати кожен крок, спонукає до появи нових оголошень про зникнення людей.  Хоча, серед зниклих людей, яких поліція розшукує є дуже малий відсоток дійсно проблемних випадків і ми працюємо над ними. Один із випадків – син, що живе у іншій області,  зателефонував нам у відділок і потурбувався, що його літня мати, яка проживає у Львові, не відповідає на телефонні дзвінки протягом кількох днів. Ми відреагували на звернення і виявили жінку у квартирі вже не живою.

Загалом хочу подякувати сихівчанам за пильність. А напередодні свят побажати ще більше взаємної турботи один про одного, а також пам’ятати, що ваші спонтанні рішення про раптові мандри чи відключення на кілька днів від соцмереж та телефону, що, на перший погляд, не шкодить ближнім, – можуть сколихнути рідних, близьких людей і змусити вас шукати.  Ми живемо у непростий час, тому обдумуйте власні вчинки, ставте до відома найближче оточення і не змушуйте зайвий раз хвилюватись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні на Сихові вшанували пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ