Львівські лікарі вперше імплантували одномісячній дитині венозний порт

Опубліковано:
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Лікарі Чорнобильської лікарні вперше в Україні імплантували немовляті спеціальний порт для проведення хімієтерапії. Пухлину наднирника у маленької рівненчанки діагностували, коли їй виповнилось три тижні. Про процедуру та лікування пацієнтки розповіли в пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Встановлення порту одномісячній дитині потребувало максимальної уваги та делікатності через дрібні вени та судини, його положення хірурги контролювали рентгенологічно. Зазвичай порт-системи не встановлюють немовлятам, лиш старшим дітям, які потребують тривалого лікування. Для моніторингу дихання та гемодинаміки під час знечулення застосували інтубаційний наркоз.

“Ця маніпуляція була порівняно складнішою через вік дитини і саме захворювання. У немовлят, навіть цілком здорових, доступ до вен утруднений. Думаю, що в Україні не знайдеться більше випадків імплантації портів одномісячному пацієнту”, – сказала Іванна Андрейчук, дитячий анестезіолог Центру.

Мама немовляти розповіла, що ще в пологовому на третій день з народження дитини зауважила в доньки збільшений животик і виражену судинну сітку. Згодом в дитини з’явилась фізіологічна жовтяниця, і рівненські лікарі запідозрили гепатит й гепатобластому печінки. Проте лиш УЗД з контрастом у Львові встановили справжню причину нездужання – нейробластому наднирника.

“Спочатку реаніматологи встановили малечі звичайний катетер. Але через два дні його довелось зняти, оскільки маленькі судинки затромбувались, що унеможливило подальше введення препаратів. Тож перед наступним блоком лікування малечі імплантували венозний порт, призначений для тривалого використання без перевстановлення”, – розповіли в Західноукраїнському спеціалізованому медичному дитячому центрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто затвердило сихівські локації для продажу хліба у разі надзвичайної ситуації.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ