Фізкультура по-новому: оновлена програма та система оцінювання уроків для 5 класів НУШ

Опубліковано:

Згідно з новим Держстандартом НУШ з 1 вересня в закладах освіти зміниться система проведення та оцінювання уроків фізкультури в 5 класах.

Уже з 1 вересня 5 класи НУШ чекають нові підходи до проведення уроків фізичної культури. Суттєвих змін зазнає організація навчання та оцінювання учнів.

Оновлена навчальна програма побудована за модульною системою та містить:

інваріантний (обов’язковий) модуль: теоретико-методичні знання та загальна фізична підготовка;

варіативні модулі (загальна кількість — 44): аеробіка, бадмінтон, баскетбол, бейсбол, велоспорт, військово-спортивні ігри, волейбол, гімнастика, настільний теніс, плавання, рухливі ігри, футзал, хокей на траві та інші види спорту.

Наприкінці зазначеного навчального періоду, з метою закріплення та вдосконалення знань та навичок, у закладі освіти потрібно проводити різноманітні спортивні заходи (ігри, змагання, челенджі, квести тощо).

Окрім того, варто звернути увагу на розподіл учнів на групи. Медичну групу для занять фізкультурою дитині визначає лікар під час обов’язкового профілактичного огляду. 

  • основної групи (здорові діти та діти, які мають гармонійний, високий або середній рівень фізичного розвитку). У цій групі навчання фізкультури проводиться в повному обсязі;
  • підготовчої групи (діти, які перебувають в реабілітаційному періоді після випадку гострої захворюваності та діти із середнім рівнем функціонально-резервних можливостей серцево-судинної системи).
  • спеціальної групи (діти, які мають значні відхилення постійного чи тимчасового характеру в стані здоров’я). На уроках фізичної культури учні виконують коригувальні вправи та вправи для загального фізичного розвитку.

При оцінюванні навчальних досягнень учнів 5 — 6 класів слід використовувати методику формувального оцінювання: 

• Ставлення до уроків, відвідування, активність при підготовці до уроку — 10%

• Навички і вміння, визначені навчальною програмою, здатність їх застосовувати у повсякденному житті, в ігрових та змагальних ситуаціях — 20%

• Розвиток фізичних якостей (сила, витривалість, швидкість, гнучкість) — 20%

• Особистий прогрес школяра у показниках підготовленості — 20%

• Знання та їх застосування на практиці (основні поняття, визначені програмою, правила ігор, розуміння процесів, що відбуваються в організмі під час виконання вправ тощо) — 15%

• Поведінка (соціальна поведінка, відвідування спортивної секції, участь у змаганнях, дотримання правил безпечної поведінки і збереження здоров’я на уроках та в позаурочних заходах) — 15%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для сихівських підлітків організували табір в Швейцарії

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ