Дзвіницю ЦРПБ підсвітять до Міжнародного дня рідкісних захворювань

црпб
Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Щорічно 29 (а в невисокосні роки 28) лютого у світі відзначають Міжнародний день рідкісних (орфанних) захворювань. Цього року в межах акції вирішили підсвітили дві споруди у Львові – каплицю Боїмів та сихівську дзвіницю храму Різдва Пресвятої Богородиці.

«Щодня від 22 до 28 лютого близько 18:00 у Львові ЛКП «Львівсвітло» по-особливому підсвічуватиме каплицю Боїмів (у рожевий із відтінком багряного) та дзвіницю церкви Різдва Пресвятої Богородиці (у синій колір)», – йдеться у повідомленні пресслужби ЛМР.

Також у цей день підсвітять знакові об’єкти по всій Україні, щоб приєднатися до світової ініціативи і з допомогою світла висловити підтримку пацієнтам з орфанними захворюваннями. Такі хвороби (їх є близько 1600) є рідкісними вродженими або набутими та характеризуються тяжким, хронічним, прогресуючим перебігом та супроводжуються формуванням дегенеративних змін в організмі, зниженням якості та скороченням тривалості життя хворих і навіть становлять загрозу для життя. До прикладу, до них належать фенілкетонурію, муковісцидоз, хвороби Гоше, Помпе та інші.

Символом цього дня є стрічка, яка поєднує зелений, фіолетовий, рожевий і синій кольори. Окрім того, Львів спільно із Благодійним фондом «Ангели світла і добра» долучиться до міжнародного місячника підтримки пацієнтів із орфанними захворюваннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові хочуть заборонити в’їзд фур

Сихів Медіа