Фото: comfycity.lviv

Забудовник запропонував відновити мозаїку «Океану» власним коштом

19 Серпня 2019 в 13:30

Забудовник, який знищив мозаїку на магазині “Океан” пропонує відновити її власним коштом, а також передати місту приміщення на 1000 кв.м для відкриття там дитячої художньої тамузичної школи. Про це міський голова Львова Андрій Садовий повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, сьогодні до Львівської міськради надійшов лист від власника ТОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» щодо ситуації, що склалась довкола будівництва на місці колишнього магазину «Океан». Забудовник пропонує реконструювати знищену мозаїку своїм коштом і додатково передати місту приміщення для відкриття там дитячої школи художного і музичного спрямування.

 

 

Нагадаємо, що 18 липня забудовник знищив магазин «Океан» з композицією мозаїки українського художника Володимира Патика. Автором об’ємних рибок, які були на фасаді будівлі, є художник Володимир Патик.

Біля  колишнього магазину «Океан» відбулась мистецька акція проти свавілля забудовників та бездіяльності посадовців міста. Активісти разом із небайдужими львів’янами прийшли до будівельного майданчика, щоб висловити протест проти знищення мозаїки. В ході акції учасники принесли до воріт забудовника два символічні траурні вінки, а також виклали камінці у червоному кольорі, який символізує кров. Залишки рідини активісти розлили на асфальт.

Також мешканці Львова зареєстрували електронну петицію, в якій  громада вимагає оприлюднити план реконструкції магазину.

Інспекція ДАБК у  Львові провела позапланову перевірку на об’єкті будівництва, та виявила порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, зокрема забудовник відхилився від затвердженого проекту.

За результатами перевірки склали протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Забудовник сплатить  штраф у розмірі сорока п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.  Додамо, що з першого липня прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2007 гривень.