Сучасних підлітків найбільше цікавить 3D моделювання

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Незабаром львів’яни зможуть навчатися у сучасному інноваційному багатофункціональному просторі Lviv Open Lab. Його мета – вклад у виховання, молодого покоління, яке залучене до розвитку науково-технологічного напряму, що сприяє підвищенню креативної економіки Львова загалом.

Упродовж 5-26 травня 2020 року Інститут міста за ініціативи Lviv Open Lab та МолоДвіж Центр.Львів провів опитування, щоб визначити рівень зацікавленості мешканців нашого міста до позашкільного навчання у сфері інноваційної освіти.

Серед основних результатів:

  • У середньому дитина присвячує додатковим заняттям три години на тиждень. Загалом 60,5% підлітків витрачають від 3 до 7 семи годин, а є такі – 7,2% – що й 8-12 годин.
  • У Львові загалом лише кожен шостий – 16,8% – вважає, що у Львові достатньо просторів для розвитку дітей та підлітків. Тоді як серед мешканців Сихівського району цю думку поділяє лише кожен десятий (10,2%).

Загалом опитані львів’яни найчастіше науку та освіту асоціюють з курсами, гуртками при навчальних закладах (59,4%), Малою академією наук (51,5%), бібліотеками (35,1%) та дитячо-юнацькими клубами (32,3%). А ось 4-ку основних агентів освітньо-наукової програми для Сихівчан представляє Львівський кластер розвитку освіти та креативності (33,4%), посуваючи на 5 місце бібліотеки (28,8%).

 

 

Lviv Open Lab хоче сприяти розвитку інноваційних технологій і науки у Львові. Найбільш поінформованими про проєкт є мешканці Сихівського району (36,3% поінформовані львів’яни загалом vs 53,8% опитаних у Сихівському районі). Такий тренд можна пояснити тим, що центр буде розташовано на Сихові. Здебільшого простір асоціюється у львів’ян з лабораторією, креативністю, науково-практичною діяльністю та Wiki бібліотекою.

«Успіх діяльності Lviv Open Lab буде залежати від практичної складової, яку очікують потенційні відвідувачі\ки простору. Експерименти, досліди – це те, чого прагнуть наші діти та підлітки. Інтернет відкриває їм світ-науки, з красивими візуалізаціями, технікою. У реальному житті діти не завжди мають можливості втілити свої ідеї в життя. Наочний результат – найбільша мотивація для дітей розпочати шлях у науково-технологічному напрямі», – зазначає Тетяна Приходько, соціологиня, керівниця програми досліджень та аналізу КУ Інститут міста.

 

 

  • ТОП 2 джерела поінформованості про Lviv Open Lab для опитаних загалом є Facebook (61,5%) та рідні, знайомі (31,5%). Опитані мешканці Сихівського району на 2 місці мають інше джерело інформування, зокрема Instagram (22,1%), перше місце – Facebook з часткою у 72,8%.
  • Якщо серед усіх опитаних 65,8% зазначили, що відвідували б сучасний простір Lviv Open Lab, то у мешканців Сихівського району цей потенціал сягає позначки 85,0%.
  • Серед освітніх курсів респондентів найбільше зацікавили 3D моделювання & друк (45,1%), програмування (44,0%), робототехніка (42,0%), фізика (26,4%) та STEAM-заходи (24,7%).
  • У середньому за одне заняття, яке триває 1 годину, батьки готові заплатити 110,09 гривень.

Примітка: Опитування проводили у вигляді анкет, які заповнювали респонденти без допомоги інтерв’юерів і поширювали у соціальних Інтернет-мережах та на веб-порталах прес-служби ЛМР, ЗМІ, розсилали поштою серед учасників  заходів Інституту міста упродовж років, а також діяло телефонне опитування серед тих категорій статево-вікової групи у районах, які не вдалось залучити за допомогою вищезазначених методів рекрутингу. Дані не претендують на екстраполяцію до усієї генеральної сукупності, а радше вказують на тенденції опитаних щодо інноваційного простору. 

Прес-реліз: http://city-institute.org/index.php/uk/doslidzhennia/385-innovatsiinyi-prostir-lviv-open-lab

Повний звіт: https://drive.google.com/file/d/1GIYCpeTSq4Q3NpdwVvHh0ZqZqze5z_fO/view

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівські мурали – окраса району чи вандалізм?

 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ