А чи знаєте ви, хто є автором термінів: «сіткі́вка», «відби́ванка», «ко́паний м’яч», «гакі́вка» , «стусан» і що вони означають?

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Школярі Сихова, уже з першого вересня, зможуть не лише дізнатися, хто є автором цих і багатьох інших україномовних спортивних висловів, але й знатимуть, що вони означають і як можна їх використовувати у повсякденному вжитку, відвідавши нову експозицію музею Дитячого центру туризму, спорту та екскурсій МЖК-1, що знаходиться на вул. Чукаріна, 9.

Саме тут, шкільна молодь зможе ознайомитися з постаттю Івана Боберського (1873–1947) – педагога, громадського, військово-політичного і державного діяча, організатора, засновника українського тіловиховання, спортсмена, журналіста, редактора, видавця, перекладача, мецената, фотографа, архівіста, знавця декількох європейських мов.

Учні зможуть дізнатися, що саме він сприяв становленню «Пласту» та є автором назви цієї організації. Був головою товариства «Сокіл-Батько», а в роки Першої світової війни – скарбником Українських січових стрільців та працював головою відділу військової преси Державного секретаріату ЗУНР. Щоб увіковічнити пам’ять про цього унікального українця, два роки тому, Львівському державному університету фізичної культури було присвоєно ім’я саме Івана Боберського.

У музеї Дитячого центру туризму, спорту та екскурсій з’явився інформаційний стенд «Іван Боберський – “Батько українського спорту”», де у доступній формі учні дізнаються про цю визначну постать української історії кінця ХІХ – першої половини XX століття, яка нарешті цілком справедливо «повертається» у школу. І це невипадково. Адже Іван Боберський більшість свого життя присвятив навчанню та вихованню дітей.

 

 

Окрім стенду, позашкільний заклад, організував  видання книги «Іван Боберський – “Батько українського спорту”», яка тиждень тому вийшла у світ. Це пам’ятка  до  148-ої річниці від дня народження цього унікального українця, на сторінках якої висвітлено основні віхи життя Івана Боберського та його внесок у становлення і розвиток українського тіловиховання. Видавництво подбало про те, щоб інформація  засвоювалася школярами легко, тому використало  якісну поліграфію –  крейдований папір і кольоровий друк та опублікувало достатню кількість світлин!

І це вже не перший цікавий проект, який успішно реалізовує Дитячий центр туризму, спорту та екскурсій. Нагадаємо, що в Центрі діють безкоштовні гуртки для дітей різного віку, а саме туристичний гурток, велотуризм, пішохідний та спортивний туризм, спортивне орієнтування, туристичне, історичне, географічне, етнографічне та екологічне краєзнавство; художня та атлетична гімнастика, спортивні танці, настільний теніс та шахи.

Галина Чабан

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 гривень, які не горять, заморожена квітка і вибух у бочці – такого ви ще не бачили!

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ