На Сихівському кладовищі хочуть запровадити електробуси для зручнішого доступу до поховань

Опубліковано:
Фото: Олекса Возняк

Олекса Возняк, депутат ЛМР, звернувся з пропозицією використовувати електробуси на території Сихівського чи Голосківського цвинтарів, для того, щоби містянам було легше добиратися до місць поховань своїх близьких.

За словами депутата, площа Сихівського цвинтаря – майже 20 га, Голосківського – майже 75 га. Щоб дістатися кінцевого сектора Голосківського кладовища, потрібно йти пішки не менше 1 год 50 хвилин.

“Ця ідея є дуже проста, але дуже продуктивна. Справа в тому, що автобуси на кладовищах дуже економні і тому для їх експлуатації треба досить небагато грошей. От, як приклад, автомобіль Тесла. Для того, щоб проїхати 900 кілометрів, для нього треба електроенергії на 100 гривень. Тому витрати на утримання цього транспортного засобу будуть зовсім невеликі.”

Олекса Возняк

Планується, щоб електробуси курсували кладовищами лише на вихідні і свята:

“Враховуючи, що він їздитиме тільки на свята і на вихідні, то витрати вони будуть на зарплату водія. Тому можна говорити, що це буде коштувати львів’янам кілька десятків тисяч гривень на місяць. Але зато ті люди, які зараз мусять ходять пішки, зможуть, зручно добиратися до місць поховань.”

Олекса Возняк

Олекса Возняк також навів приклад Івано-Франківська, де на кладовищі в селі Чукалівка міська влада запустила в пілотному режимі електробус, який безоплатно допомагає відвідувачам пересуватись по території за наперед визначеними маршрутом та розкладом. Крім того, такий транспорт є екологічним та досить економним.

“Сподіваюсь, що разом з Уповноваженим з питань доступності Львівська міська рада, Іриною Маруняк, нам у Львові вдасться реалізувати подібну ініціативу, щоби відвідувачі Голосківського чи Сихівського цвинтаря, яким складно пересуватись, не йшли кілометрами пішки під палючим сонцем.”

наголосив депутат

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 13 травня парки оброблятимуть від кліщів: графік

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ