Змінили проєкт: чи зʼявиться на вулиці Драгана оновлений медкомплекс

Опубліковано:
Фото: “Біомед”, візуалізація проєкту

Нещодавно у Сихівській районній адміністрації компанія “Біомед” презентувала оновлений варіант проєкту реконструкції медкомплексу на вул. Драгана, 4-Б. Мешканці сусідніх будинків досі налаштовані скептично. Чому компроміс дається так важко — читайте у статті «Сихів.Медіа».

Історія протистояння

У 2024 році “Сихів.Медіа” вперше написало про реконструкцію цього медичного центру, але роботи не розпочали, оскільки мешканці житлових будинків за адресами вул. Драгана, 4 та вул. Драгана, 8 виступили проти надбудови. Люди побоюються, що будівництво по сусідству зруйнує їхній дім. Вони стверджують, що проєкт розроблений з порушенням норм: квартири залишаться без сонячного світла, а самій споруді загрожує руйнування. Інвестори запевняють, що оновили проєкт, врахували скарги і побажання жителів.

Як змінився проєкт?

З моменту заяви представників медичного центру про реконструкцію будівлі пройшло 4 роки. За цей час проєкт будівлі змінювали двічі.

У першому проєкті, який склали ще у 2022 році, медкомплекс налічував 3 поверхи, мав висоту 12 м та площу 2745,70 м². Проблема полягала у тому, що будівля, на думку мешканців житлового будинку на вул. Драгана, 4, була запроєктована надто близько до їхнього будинку, мовляв, зруйнується фундамент, порушиться інсоляція та вигляд із квартири, «закриється небо».

У 2023 після побоювань сусідів житлового будинку Драгана, 4 інвестори провели дослідження фундаментів спеціалізованою організацією, збільшили відступ від будинку Драгана 4, зменшили висоту до існуючої (8,5 метри) та в іншій частині будівлі (над подвір’ям) збільшили висоту на один поверх. Стало 4 поверхи висоти (15 метрів), замість 3-х та площа до 3618,85 м². Проєкт медкомплексу не сподобався мешканцям вул. Драгана, 8, тому що будівля, на їхню думку, виходила надто високою для їхнього будинку та заступала б сонце.

Після цього архітектори вдруге переробили проєкт і представили його сихівчанам. За фінальним варіантом 2025 року споруда медичного комплексу “Біомед” матиме тільки 2 поверхи, висоту зменшили до існуючої висоти, а саме 8,50 метрів та зменшили площу споруди до 2786,20 м², відкорегували розміщення та параметри будівлі. Вони запевнили, що провели додаткові дослідження висоти сонцестояння у різні пори року та продемонстрували, що до вікон першого поверху будинку Драгана,8 навіть взимку всі промені сонця будуть доходити.  

Інвестори кажуть, що плануюють тут створити багатофункціональний медичний хаб. Окрім кабінетів лікарів та діагностики, у будівлі працюватимуть спеціалізовані супермаркети медтехніки, оптики та аптека. Популярні серед місцевих магазини «Близенько» та «Аврора» залишаться в оновленій будівлі. Медичні і соціальні послуги компанії «Біомед» хочуть розширити.

Мешканцям обіцяють сучасний майданчик для дітей, нові лавки, освітлення, озеленення території. А також новий асфальт, пандуси і нові паркомісця (збільшення паркінгу з з 15 до 22).

Думка мешканців

Презентація нового проєкту в адміністрації пройшла у напруженій атмосфері. Жителі двох будинків (№ 4 та № 8), в основному, виступили проти будівництва.

Головними точками зіткнення стали питання інсоляції, збільшення трафіку, безпека пересування дітей вулицею, стан будинку.

Один із мешканців будинку Драгана, 8, Кондорас Святослав поділився своєю думкою стосовно будівництва:

“Я не займаю однозначну позицію, але є нюанси, які не подобаються, які створюють дискомфорт. З однієї сторони добре, що вони йдуть на компроміс, але з іншої: за ці роки виникали негативні моменти, через які рівень довіри до забудовників маленький”.

Чи відбудеться будівництво?

За словами співзасновника і директора “Біомед” Олеся Проніва, реконструкцію вони планують, але коли – наразі важко відповісти.

“Ми плануємо реконструкцію будівлі, але коли вона розпочнеться — не можу точно сказати. По-перше, ми хочемо дійти до максимальної згоди і компромісу з сусідами, наскільки це можливо. По-друге, є нормативні вимоги ДБН, які цим проєктом дотримані та послідовність юридичних процедур, які вимагають часу для їх реалізації. Допоки у нас не буде документу “дозвіл на початок реконструкції”, ми не маємо права і не будемо починати роботи”,

коментує Олесь Пронів.

Хоча замовник реконструкції суттєво «приземлив» проєкт і розширив перелік бонусів для громади, останнє слово — за юридичними експертизами та здатністю сторін почути одна одну.

“Сихів.Медіа” і надалі буде висвітлювати перебіг справи та публікуватиме позиції обох сторін.

Влада Лаврусь

Візуалізація із презентації проєкту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові з’явиться новий собор: що відомо про святиню

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ