Журналістський експеримент: як я наважилась на ранкові пробіжки. День 5

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Я прогуляла один день… Чи можна це допускати у пробіжках?

Якщо це експеримент – значить потрібно спробувати різні методики, поміркувала я і вранці поспала довше, запланувавши здійснити вечірню пробіжку. А під вечір почався дощ… Ну от, повчилася на власних помилках і зробила висновки – ніколи не знаєш, які обставини зваляться на тебе у вечір, тому якщо ви бігаєте у різний час, треба  дивитися прогноз погоди на найближчі дні. Знаю, що дощ не зупиняє справжніх спортсменів, але я поки новачок у цій справі і ще не готова до таких жертв. І от зараз намагаюсь вивести для себе правильне рішення – що робити далі, якщо дощі литимуть тиждень? А якщо осінні затяжні дощі? Чи літні зливи? Робити перерви чи ні?  Як все-таки реагувати на виклики погоди – запитую  у моєї наставниці і тренерки, професійної бігунки Ольги Стадник. Сподіваюся, що її рекомендації допоможуть і вам.

«Невеликий дощ – не привід відмовлятись від намірів, якщо ви запланували бігати. Підготуйте гардероб відповідно до погодніх обставин – купіть собі куртку-дощовик. Звичайно, якщо на вулиці сильний дощ, то я теж не виходжу на пробіжку, хоч і професійно займаюсь спортом. Але часом буває хмарно, вибігаєш у суху погоду, а як повертаєшся, то починає накрапати дощ. Також поміркуйте завчасно про зручне взуття. Бігати можна і у звичайних кросівках, якщо не маєте непромокаючих, але візьміть з собою бахіли, щоб не замочити ноги. І, повірте, не варто себе картати, якщо ви один-два дні не вибігли на пробіжку через дощ. Це життя, ми повинні зважати на різні обставини, лиш би вони не стали для нас універсальною причиною, що виправдовує нашу ледачу вдачу».

Наступного дня я прокинулась о 6:00. Не тому, що мала багато енергії чи нестерпне бажання бігати. Втім муки сумління через пропущену пробіжку змусили мене швидко зібратися і я успішно пробігла половину району. Підтверджую істину бігунів – головне вибігти з дому і це найважче. А далі ти поглинаєш у справу.

До речі, мій “прогуляний” день наштовхнув мене на ще один висновок. Все ж, непогано робити перерву, щоб знову налаштуватись і не «зійти з дистанції» у своїх намірів бігати. Звичайно, коли бігаєш щодня, то почуваєшся добре, здоровіше, дисциплінуєш себе і тд., але поспати один день на кілька годин довше було дуже навіть приємно. А  наступного дня, здається, з’явилося навіть ще більше енергії, та й вставала я з думками, що  сьогодні точно треба зробити більше, щоб компенсувати «вихідний». У жодному разі не закликаю прогулювати пробіжки, але власними міркуваннями ділюся, адже пообіцяла вам бути чесною у своїх враженнях.

Ірина Запотічна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналістський експеримент: як я наважилась на ранкові пробіжки. День 4

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ