Землю, де стоїть “МАФ” МП на Сихові, віддали ПЦУ. Рішення демонтувати його досі немає

Опубліковано:

Депутати Львівської міської ради надали Православній церкві України земельну ділянку під будівництво катедрального собору на проспекті Червоної Калини, 89. Дана ухвала стосується надання землі під будівництво та дозволу на розробку проєкту землеустрою, проте питання щодо демонтажу церкви Московського Патріархату залишається досі невирішеним.

“Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української православної церкви (ПЦУ) парафії Свято-Преображенського кафедрального собору у Сихівському районі Львова” бажає на цій території збудувати Свято-Преображенський кафедральний собор Української православної Церкви.

Конфлікт щодо цієї ділянки триває з 1990-х. Церкву ПЦУ МП, яка знаходиться на цій землі, неодноразово намагалися демонтувати через сумнівність її зведення. Активісти вимагали контролюючі органи перевірити документи на її будівництво, проте досі ця ситуація не є вирішено остаточно. Питання демонтажу церкви неодноразово підіймалось в медіа за сприяння львівських активістів.

“Рішення ЛМР про передачу земельної ділянки під “кіоском” МП у власність храму ПЦУ – це є свого роду ухилянням міської ради від прямого обов’язку демонтувати цей самобуд московського патріархату. Ймовірно, у міської ради є домовленість з настоятелем храму ПЦУ, що саме ПЦУ демонтує цей самобуд. Принаймні, у мене є таке сподівання. Зрештою, ми усі маємо закликати отця Олега Грициняка в найкоротші терміни здійснити цей довгоочікуваний демонтаж”, – прокоментував громадський активіст та військовий Антон Петрівський.


Також редакція “Сихів.Медіа” поспілкувалась з настоятелем храму Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ПЦУ, який знаходиться поруч зі спорудою МП.

“Нарешті почнеться будівництво того собору, який був запланований понад 30 років тому. Ми довго судилися, але суди ні до чого не приводили, зараз нарешті справедливість прийшла і буде будуватися храм.

Демонтаж ми плануємо проводити самі. Тільки сьогодні було прийняте рішення, далі ми будемо думати як це робити, з містом радитися, можливо, будуть якісь представники тієї громади, аби це вирішити так, щоб воно не набувало якогось дурного вигляду для Львова. Ми зараз, як набувачі земельної ділянки, зможемо подавати запити в Львівську міську раду, в місцеві органи, тобто це все в процесі. Ми чекали на це рішення дуже довго, будемо напрацьовувати. Московська капличка, однозначно, там стояти не буде”, – поділився отець Олег, настоятель храму Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ПЦУ.

Нагадаємо, восени 2021 року на Сихів завітав Митрополит ПЦУ Епіфаній та освятив хрест під будівництво катедрального храму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові запрацював спорткомплекс “Мандаринка”.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ