Як живе місто в місті: інтерв’ю з новим головою Сихівського району Андрієм Зозулею

Опубліковано:
Андрій Зозуля

Майже 2 місяці тому мешканці Сихівського району отримали нового голову – Андрія Зозулю, який раніше очолював Галицький район нашого міста. Що тепер чекає сихівчан та район загалом? Які плани у нового очільника району? Редакція “Сихів.Медіа” поспілкувалась з Андрієм Зозулею та зібрала відповіді не лише на ці запитання, але й на інші, що турбують мешканців нашого району. 

  • Ви раніше очолювали Галицький район і лише нещодавно стали головою Сихівського району. Скажіть, які головні відмінності між ними?

Такі два райони важко порівнювати, бо вони зовсім різні: за розміром, специфікою, розташуванням, вулично-шляховою мережею, житловим фондом тощо. По-перше, Галицький за площею менший, він межує з іншими районами Львова, історична забудова, вузькі вулиці, що кардинально відрізняється від розташування та розмірів Сихівського. У Галицькому сконцентрована велика кількість пам’яток архітектури, пам’ятників, фонтанів. У Сихівському – багато доріг в асфальтному покритті, у Галицькому районі – бруківка. Житловий фонд також зовсім інший, у Галицького районі –  більш проблемний, мережі більше зношені. Однак Сихівський район вже не є “спальним районом” на околиці, як колись вважалося. За останні роки район дуже змінився, тут добре розвинена інфраструктура, ініціативні мешканці, вирує життя.

Райони різні, кардинально різні, але сама робота, підхід неї, приблизно одинакові, це як пересісти на іншу машину. Тому щось особливо мене не здивувало, все одно ми живемо в одному місті, це частина чудового Львова. 

  • Що ви вважаєте своїм найбільшим успіхом на посаді голови Галицького району?

В Андрея Шептицького є така фраза: “Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну”. Ми тихо, спокійно робили свою роботу, планували й реалізовували проєкти, громадські простори, ремонтували дороги. У свій час, коли містом реалізовувався проєкт Небесній Сотні, було зроблено вулицю Пішу, яка дотична до меморіалу, а ще через один проєкт, нам вдалось зробити маленький скверик на площі Вічевій. Тобто ми старалися, якщо робиться в районі велике і гарне, щоб уже поруч було усе належним чином облаштовано. 

  • Чи будете ви використовувати свій попередній досвід, у контексті Сихівського району, оскільки у нас є багато зелених зон, але скверів, як таких небагато?

Звичайно, досвід, який я здобув у Галицькому районі, ми будемо використовувати, дещо вже є розпочато. Бачимо великий рекреаційний потенціал водойми на вул. Рахівській. Цьогоріч плануємо провести там частину робіт з приведення її до належного стану. В парку ім. Архангела Михаїла, який перебуває на балансі в ЛКП “Зелений Львів”, теж не все гаразд з водовідведенням. В ЛКП цього року вже замовили проєктну документацію, тому я думаю, що спільними зусиллями і там буде наводитися порядок. Тобто є певні напрацювання, які можна зреалізувати. 

  • Яких змін очікувати сихівчанам найближчим часом?

Багато речей уже розпочато, тому, я думаю, першочерговим є завершення цих проєктів. На жаль, війна не дасть нам можливості розпочинати багато нових, але наразі ми фактично розрахувалися за борги, які були по реалізованих проєктах. А також перехідні об’єкти, які у 2022-му році не реалізовувалися і не продовжувалися, за 2023-й ми плануємо завершити. Це є дворик на вулиці Білоцерківській, продовження алеї на вул. Стрийській та об’єкт на Хуторівці. В перспективі хочемо взяти пам’ятник жінки на баланс та облаштувати фонтанчик, оскільки ЛМКП “Львівводоканалом” відкрито там Центр Води, було б дуже символічно.

  • Як сихівчани можуть з вами поспілкуватися?

У нас кожні 2 тижні відбувається прийом голови, якщо комусь не достатньо телефонної консультації, то може записатися на прийом і прийти на розмову в Сихівську адміністрацію. 

  • Робота зі зверненнями з “Гарячої лінії міста Львова”, яка вона? Як ви реагуєте на запити мешканців?

Ми нормально реагуємо на критику й розуміємо, що не всі будуть позитивно налаштовані. Якщо є звернення на “Гарячу лінію”, його необхідно опрацювати та розібрати, обстежити, перевірити, десь виїхати на місце. Ми розуміємо, що під час війни не можемо багатьох речей зробити, але певні, що першочергові – ми зробимо. Є такі проблеми, на які треба реагувати миттєво: відкритий люк, незадовільний стан конструкції на дитячому майданчику – те, що загрожує безпеці, тоді так, це не обговорюється. А якщо це речі, які можна запланувати, надаємо коментар та включаємо в планову роботу. Тоді люди розуміють, що про них пам’ятають, це зараз не на часі, але роботи будуть проведені  відповідно до існуючих планів, обсягів та виділеного фінансування.

Ми стараємося щотижня аналізувати звернення, які найчастіше надходять від мешканців по категоріях. Серед найбільш поширених – це питання електро-водопостачання та доріг, однак щотижня пріоритетність категорій може змінюватися. Після аналізу опрацьовуємо причини їх виникнення та спільно зі службами стараємось вирішити проблемні питання. Насправді, коли ми працюємо у синергії, комунікуємо з мешканцями, коли мешканці долучаються до якихось проєктів і робіт в районі, то потім і цінують цю роботу, бо є співучасниками такої діяльності.

  • Пане Андрію, а чим Ви цікавитеся в позаробочий час?

Робота забирає насправді дуже багато часу, тому що ти на телефоні постійно, ти готовий завжди при дзвінку сісти і поїхати, але звичайно є сім’я. Маємо інтереси, у зимовий період любимо поїхати на лижах покататися, влітку – подорожувати. Зараз, у період війни це складніше, але стараємося проводити час разом.

  • Чи далеко мешкаєте від району, як з ранковим добиранням?

Коли я працював у Галицькому районі, мені треба було проїхати через Шевченківський, а тепер я проїжджаю Шевченківський, Галицький і потрапляю в Сихівський. Є проблеми з трафіком зранку і ввечері, але я їду на роботу і додому за іншим графіком, тому проблем з цим немає. У Галицькому районі я пересувався переважно пішки, оскільки там більше заторів, і він компактніший. Сихівський, хоч і великий район, але насправді він дуже комфортний, автомобілем у будь-яку точку Сихова заїжджаєш за 10-15 хвилин. Для роботи він дуже зручний.

  • Скажіть, а чи є у вас улюблене місце у районі?

Зараз пошукаю нове улюблене місце, бо нещодавно відцвіли сакури біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Для запису на прийом до голови Сихівської районної адміністрації, що на  пр. Червоної Калини, 66,  телефонуйте: +38 (032) 254-64-02, +38 (032) 254-64-08, +38 (032) 254-64-98. З додатковими питаннями пишіть на пошту: sykh.adm@lvivcity.gov.ua.

Каріна Роханська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вплив війни на онкологічні захворювання в Україні: важливість профілактичного огляду.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ