Воїни культурного фронту: як студенти УКУ захищають мистецтво під час війни

Опубліковано:
УКУ

Ірина Кречковська та Микола Кривий – студенти УКУ, засновники благодійної організації “Save Art UA”. Наприкінці березня вони вирішили, що варто тримати оборону і на культурному фронті й заснували проєкт, у якому збирають інформацію про зруйновані пам’ятки архітектури України. Водночас команда Save Art UA збирає гроші на збереження цих пам’яток.

Партнерами проєкту стали Український культурний фонд, Міністерство культури та інформаційної політики України, Архітектурна палата НСАУ та British Council (Британська рада). Команда волонтерів вже радіє невеликим успіхам своєї ініціативи. Волонтери безупинно розповідають про проблему в країні, викладацький склад УКУ допомагає як і фінансово, так і морально, а українці та європейці приєднуються до благодійних зборів.

“Save Art UA” оголосили про першу ціль збору – Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана. Це один з об’єктів, який був пошкоджений під час війни. Там вибито близько 30 вікон. Команда збирає кошти на захисні матеріали для артефактів цього музею. Перша ціль – 65 тис. грн. 

Скласти пожертву можна  на сайті “Save Art UA”.

“Збереження культурних пам’яток є дуже важливим для України, оскільки це наша спадщина. Ми покликаними зберегти її для нащадків, пронести крізь те пекло війни, у якому опинилася Україна є зараз. Культура – це основа будь-якої нації. Росія – наш «сусід» постійно наголошує на тому, що російська й українська культура – одне і те саме. І століттями російська культура намагалась українську придавити, говорячи, що Україна – це малоросія. Тому для нас дуже важливо говорити про свою ідентичність, зберігати її. показувати світові та комунікувати наскільки сильно ми відрізняємось, які два різних світи представляє Україна та росія.”, – коментує співзасновник проєкту Микола Кривий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олена Зеленська побувала в Чорнобильській лікарні

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ