У Львові створили петицію з закликом надати статус культурної спадщини міським мозаїкам

Опубліковано:

На сайті Єдиної системи місцевих петицій опублікували звернення “Статус культурної спадщини для мозаїчних творів періоду 1960-90-х років”. Автор електронного звернення закликає надати статус культурної спадщини міським мозаїкам, адже лише це може гарантувати повний захист кожного твору. Підписати петицію можна за посиланням.

Львів успадкував значну кількість мозаїчних панно, виконаних за ескізами найвідоміших українських митців. Через нерозуміння власників будівель деякі з творів були знищені. Після інциденту з мозаїкою “Море і риби” в місті провели інвентаризацію мозаїчних панно, щоб у майбутньому вберегти їх від можливих ушкоджень або знищення. Проте цього, за словами автора петиції, недостатньо.

Соколовський Юрій, який є автором петиції, навів у приклад 35 мозаїчних панно та скульптур, які першочергово необхідно вберегти. Серед них 7 сихівських:

  • Панно «Квітка електроніки» на фасаді ТК НУ «Львівська політехніка» (вул. Пимоненка, 17)
  • Панно «Дилема пізнання» в оздобленні інтер’єру ТК НУ «Львівська політехніка» (вул. Пимоненка, 17)
  • Панно на фасаді школи №86 (вул. Скорини, 34)
  • Скульптури на дитмайданчику у дворі (вул. Зубрівська, 1-36)
  • Панно в інтер’єрі корпусу ЛНАМ (вул. Кубійовича, 33А)
  • Панно на фасаді дитячого садочку №170 (вул. Ярославенка, 24)
  • Панно в оздобленні дитмайданчика дитячого садочку №170 (вул. Ярославенка, 24)

“Львів – одне з найкрасивіших міст України та Європи, багате на архітектурну та мистецьку спадщину. Тут активно реставрують найвідоміші пам’ятки, їх вхідні брами, дерев’яні вікна, інтер’єри, досліджують древні стінописи у будинках, проводять археологічні розкопки, культурні заходи з популяризації мистецтва, екскурсії по місту тощо. Кожного закликають берегти історичну спадщину Львова, але водночас забувають пригадати, що спадщиною також є архітектура модернізму з її унікальними елементами декоративного оздоблення – мозаїчними панно”, – додав Соколовський Юрій.

Станом на сьогодні, 25 квітня, петиція зібрала 3 голоси з необхідних 500 для розгляду її депутатами Львівської міської ради. На збір голосів у львів’ян є ще 53 дні. Доєднатись до ініціативи та проголосувати можна за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів’ян запрошують на екскурсію Новим Львовом.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ