У Львові стартував XIV Всеукраїнський форум ОСББ

Опубліковано:

Сьогодні у Львові стартував XIV Всеукраїнський форум ОСББ. Впродовж двох днів учасники форуму говоритимуть про виклики війни та енергоефективність. Розглядатимуть питання реформи житлово-комунального господарства в Україні, питання безпеки і доступності, а також нові програми державного фонду Енергоефективності «ВідновиДІМ» та «ГрінДІМ».

На форум традиційно приїхали представники ОСББ зі всіх регіонів України, представники центральної влади, громадських організацій та представники банківських установ. Участь онлайн у форумі візьмуть іноземні експерти, а за результатами форуму буде прийнято резолюцію, яку скерують у центральні органи влади. Привітав учасників події міський голова Львова Андрій Садовий.

«З огляду на війну і реалії, в яких доводиться жити, зараз великий акцент робимо на доступності. Найперше ми проводили обстеження наших комунальних установ і наголошуємо на необхідності провести пониження тротуарів, облаштувати пандуси і вбиральні з елементами доступності. Це важливо, і такі елементи мають бути і в будинках, де живуть люди на кріслах колісних.

Також з огляду на війну, необхідно забезпечити будинки альтернативними джерелами живлення. Зараз у місті діє програма компенсації вартості за генератори. Заохочую ОСББ користати з цього, щоб пройти зиму, маючи резерв.

Хочу наголосити на нашому приєднанні до Револьверного фонду Асоціації енергетичних міст України, а відтак можливість для ОСББ взяти 1 млн грн безвідсоткового кредиту. Також відновила роботу міська Програма «Теплий дім», яка була призупинена через війну і відмову банків давати кредити. Зараз банк «Глобус» погодився співпрацювати з містом і давати кредити ОСББ. Відтак вже 4 ОСББ скористалися цією можливістю», – наголосила Ірина Маруняк.

Нагадаємо, створення і підтримка ОСББ – є одним із пріоритетних напрямків розвитку житлової галузі Львова. Станом на 30 листопада 2023 р. у Львові функціонує 1911 ОСББ в 2103 будинках, перше з них створено у 1995 р. Слід зауважити, що найбільш активно процес їх створення відбувався  протягом  2007-2011р.р., за цей період утворилось  267 об’єднань. Відтак перший форум ОСББ відбувся у Львові 2010 р.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові відкрили новий пункт видачі персоналізованих ЛеоКарт

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ