У Львові поліція інформує мешканців як боротися з насиллям у сім’ї

Опубліковано:

Фото: zaxid.net

 

Львівські поліцейські інформують громадян міста як не стати жертвою домашнього насилля та що робити у випадку критичних ситуацій. Про це розповіли на офіційній сторінці патрульної поліції Львівської області у Facebook.

“Домашнє насильство: як захиститися в умовах карантину” та “Кроки, які допоможуть впоратись із ситуацією домашнього насильства в умовах карантину” – це інформаційні плакати, створені Національною поліцією, які дають вичерпні відповіді, як діяти. 

Пояснення розставлені в порядку пріоритетності дії, які у першу чергу потрібно виконати жертві домашнього насильства для того, щоб вийти з критичної ситуації, отримати ефективну допомогу та надалі притягнути кривдника до відповідальності. 

 

 

Плакати можна побачити на інформаційних дошках, а також отримати в торгових центрах, районних відділах соцзахисту, судах, в усіх регіональних центрах надання безкоштовної правової допомоги.

Насильство в сім’ї – реальна загроза фізичному і психологічному здоров’ю, а у критичних ситуація, і  життю жертви насилля.  У разі, якщо ви стали свідком насилля, не мовчіть та не ігноруйте небезпеку!

Ставши свідком домашнього насильства потрібно:

  • натиснути на дзвінок або постукати у двері (дати зрозуміти агресору, що його дії є неприпустимими, або ж просто відволікти спитати якусь дрібничку, щось позичити);
  • зателефонувати до поліції за номером 102 (це може бути анонімне звернення, проте завжди ефективніше, якщо заявник має можливість особисто повідомити про всі деталі);
  • поговорити з постраждалою особою та дати їй контакти гарячої лінії для жертв домашнього насильства за номером 15-47, соціальних служб , притулків, центрів психологічної допомоги постраждалим;
  • у разі звернення поліцейських або працівників соціальних служб за свідченнями не відмовлятись та не приховувати інформацію;
  • обрати інший безпечний для вас варіант втручання.

Нагадаємо, що кривдник несе відповідальність за вчинення домашнього насильства за ст.173-2 (Вчинення насильства в сім’ї) КУпАП та ст.126-1 (Домашнє насильство) ККУ.

Додаткові контактні номери: 

Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – + 380 322 546 130;

Жіночі перспективи Західно-український центр – +38 0322 955 060.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після 11 травня уряд планує ввести “адаптивний” карантин: що це означає.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ