У Львові може з’явитися центр підтримки для онкоодужуючих

центр підтримки
Опубліковано:

Фото: Морс

 

Щороку 4 лютого у світі відзначають день боротьби проти раку, який є ще однією нагодою нагадати кожному про важливість та небезпечність цього захворювання. У 2017 році зародилася Львівська онкоспільнота, яка допомагає людям, що зіткнулися з цим діагнозом. Зараз їхньою мрією є створення першого в Україні центру підтримки для онкоодужуючих.

За період свого існування спільнота немало зробила для того, щоб дати онкоодужуючим можливість повернутися до повноцінного життя. Минулого року вони офіційно стали громадською організацією «ЖИТИ ЗАРАЗ».

Новий центр підтримки стане якісним простором, у якому будуть працювати соціальний працівник-психолог, фізичний реабілітолог, дієтолог, інструктор з йоги, юридична підтримка, проводитимуться майстер-класи та діятимуть групи підтримки. Спільнота хоче запрошувати до співпраці лікарів-онкологів та інших спеціалістів у сфері онкології. Також до центру зможуть звернутися люди, які проходять лікування, які в ремісії, чи в яких хтось у родині захворів на онкологічне захворювання. У центрі вони зможуть отримати кваліфіковану психологічну підтримку, соціальну, інформаційну та пройти реабілітацію після лікування.

Крім того, спільнота планує здійснювати волонтерську діяльність (поширення інформації та підтримка онкоодужуючих в лікарнях), поширювати інформацію, що сприяє подоланню канцерофобії у суспільстві. Їхня місія – підтримати онкоодужуючу людину та допомогти пройти той не простий відрізок життя разом.

Щоб здійснити цей задум, спільнота потребує:

  • приміщення 120-150 м кВ (перший поверх, хороша транспортна розв’язка);
  • можливість оплачувати комунальні послуги;
  • можливість оплачувати ЗП найманим працівникам та оплата вартості послуги особам за договорами;
  • мінімальні меблі та техніка;
  • наповнення залу для фізичної реабілітації.

«У цей день принагідно хотів би кожного з вас попросити долучитися до допомоги сім’ям, які мають свій окремий фронт боротьби проти цієї хвороби та в подальших ініціативах, які ми будемо проводити», – закликав депутат ЛМР Ігор Шолтис під час засідання міської ради сьогодні вранці.

Що потрібно знати про рак?

У світі існує понад 200 різновидів раку і цей недуг може розвиватися у будь-якій частині тіла. Щорічно від нього помирають мільйони людей. Понад 30% випадкам смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки відмови від вживання тютюну, запровадження раціону здорового харчування та фізичної активності; до 20% – шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

А ще можна стати свідомими і сучасними людьми, які ламають стигми. Не варто боятися йти до лікарів!

Трохи статистики онкології на Львівщині:

За 2019 рік взято на облік 8 866 онковипадків. З них:

  • І-ІІ ст. – 50,3% (4142 випадки);
  • ІІІ ст. – 18,3% (1511 випадків);
  • ІV ст. – 15,4% (1268 випадків).

Рейтинг злоякісних новоутворень:

  • Рак грудної залози – 921;
  • Рак легень – 645;
  • Рак ободової кишки – 606;
  • Рак простати – 493.

Лікарі-онкологи щодня рятують тисячі життів, закликаючи проходити скринінг та огляди. Ми живемо у сучасному світі, маємо необхідне якісне обладнання яке дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях, а це запорука перемоги над хворобою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцдопомога для тяжкохворих дітей зросте

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ