Три сихівські іподроми в історії і фото

іподром
Опубліковано:

Одним із перших, в кінці вулиці Стрийської, можна побачити Львівський іподром. Це вже звичне для містян місце з’явилося 1977 року − відносно недавно, у порівнянні зі своїми трьома попередниками у місті. Тож заглибимось в становлення львівського іподрому. 

Кінний спорт має у Львові багату історію. Школу верхової їзди було відкрито ще у 1802 році, проте перший іподром у з’явився на міських картах аж у 1843. Він розташовувався на території, яку в наш час можна окреслити вулицями Левандівською та Естонською.

Ініціатором влаштування іподрому стало Товариство підтримки вирощування коней та кінних перегонів на чолі з князем Владиславом Сангушком. Кінні перегони там проходили від 1843 до 1890-х. В 1848-му їх проведення перервали революційні події, але в 1857 перегони було поновлено і вони проходили аж до Першої світової війни. Пізніше ця територія деякий час залишалася пустою, аж допоки в 1914 році на місці іподрому не спорудили воєнний аеродром.

Новий – другий іподром спорудили впродовж 1886-1889 років на кошти міста у зовсім іншому місці – за Стрийською рогачкою, між теперішніми вулицями Стрийською та Козельницького. Перегони тут відбувалися до 1928 року.

Популярність кінного спорту на теренах Львівщини підтверджує й те, що першу олімпійську нагороду львів’янам здобув Адам Крулікевич на “Пікадорі”, який на олімпійських іграх 1924 року в Парижі завоював бронзову медаль. Саме це стало поштовхом до будівництва третього іподрому.

В 1928 році з’явилося нове місце для кінних забігів – третій іподром, що розташовувався на тій же вулиці, що і його попередник, але уже в межах сучасних вулиць Персенківки та Хуторівки.

1968 року іподром припиняє роботу, оскільки територію, яку він займав, Рада міністрів УРСР передала у власність Львівському автобусному заводу.

Останній, четвертий Львівський іподром, що розташований на звичному для нас місці (в кінці вулиці Стрийської), було відкрито 1977 року.

У 1990-х роках іподром почав занепадати, оскільки у держави не було грошей для його утримання. Проте візит Папи Римського Івана Павла II в 2001 році став знаковим для львівського іподрому. Папа Римський провів на його території найбільшу за кількістю людей в історії України літургію – були присутні півтора мільйона осіб. Вже у 2003 році іподром відновив роботу і з цього часу лише покращується. Починаючи з 2008 р. тут проводяться щорічні всеукраїнські кінноспортивні змагання.

Важливо зазначити, що Львівський іподром – єдиний в Україні, який був збудований для випробування коней верхових порід. Площа іподрому – 88,5 га. На його території є стайні на 200 коней і чотири скакові доріжки. Три основні доріжки (скакова трав’яна доріжка довжиною 1800 м, шириною 30 м; піщана довжиною 1600 м, шириною 20 м; піщано-гравійна довжиною 1500 м, шириною 15 м), окрема робоча ґрунтова доріжка, яку використовують для тренінгу.

Для багатьох львів’ян – це улюблене місце для прогулянок верхи. Можливо, колись у нас відновиться традиція кінних перегонів, що є цікавим видом розваги і спорту у різних країнах.

Ольга Бабишена

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівське дитинство від зародження до сьогодні.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ