Сихівські парки оброблятимуть від кліщів

кліщів
Опубліковано:

Фото: ТВА

 

В травні парки та сквери міста оброблятимуть від кліщів. Акарицидна обробка необхідна, адже кліщі можуть стати причиною розвитку хвороби Лайма, ми поспілкувались з сихівчанином, який отримав такий діагноз влітку минулого року.

Цьогоріч обробку проводитимуть в травні, проте наразі невідомі точні дати, їх повідомлять згодом у департаменті екології та природних ресурсів. Оброблятиме зелені зони Львова обласне комунальне підприємство «Профілактична дезінфекція», угоду на проведення робіт вже уклали.

Сихівчанина Олега кліщ вкусив під час прогулянки в парку Івана-Павла II. Після укусу кліщ відпав, тому про проблему він дізнався лише тоді, коли місце укусу почало набрякати. Хвороба Лайма — це небезпечне захворювання, при якому уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Вилікувати хворобу без ускладнень можна при ранній діагностиці та антибіотикотерапії.

“Я пішов до дерматолога, де спочатку мені сказали, що це алергія, бо не було жодних причин думати інакше, і виписали мазь. Але набряк ставав тільки більшим і я знову пішов до лікаря, який направив мене до інфекціоніста. Я здав аналізи, мені виписали антибіотики, які я пив більше місяця, а згодом і став на облік, бо у мене діагностували хворобу Лайма,” — розповів Олег.

Після винесення діагнозу сихівчанина поставили на облік, а через пів року після завершення лікування Олег повторно здав аналізи і його зняли з обліку. 

“На щастя, я одразу пішов до лікаря, якщо затягувати цю справу, то можна не лише стати на облік, але й померти. Це дуже небезпечна хвороба,” — підсумував свою розповідь Олег.

Короткий алгоритм дій, які необхідно виконати, якщо вас вкусив кліщ:

  • не панікуйте;
  • кліща необхідно якнайшвидше видалити. Найкраще, якщо це зробить лікар у хірургічному кабінеті чи травмпункті, якщо ж такої можливості немає, робити це потрібно не видавлюючи та не розриваючи кліща, а за допомогою пінцету тягнути його вгору; 
  • якщо після самостійного видалення кліща його частина залишилась в тілі люди — необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря;
  • через 2-4 тижні після укусу потрібно пройти обстеження, результат якого дозволить виявити можливе ураження організму або переконатись в тому, що у вас немає хвороби Лайма.

Додамо, що за 2020 рік у Львівський області зареєстрували 169 випадків хвороби Лайма (бореліозу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лінійний прискорювач для онкоцентру виділять 6 млн грн.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ