Сихівські щасливчики: про ставки біля УКУ

Опубліковано:

“Like Lake” — спецпроєкт “Сихів.Медіа” про сихівські водойми

Доглянуті, глибокі та заспокійливі — це точно про два сихівські ставки, які розташувались на території УКУ, що на проспекті Святого Івана Павла ІІ (колишня назва — вул. Хуторівка, 35). В рамках спецпроєкту “Like Lake” – пізнай свою водойму” редакція “Сихів.Медіа” розповідає про воду в межах Сихівського району. В цьому, останньому, матеріалі проєкту ми розповімо про єдині в районі доглянуті ставки, які щодня чекають на сихівчан.

На нещодавно утвореному проспекті Івана Павла ІІ знаходяться одразу дві водойми за які відповідають Львівська духовна семінарія Святого Духа Української греко-католицької Церкви та Релігійна організація “Український католицький університет“.

За паспортами водойм, які місто виготовило у 2012-му році, ці водойми є ставами 4.1 та 4.2., які розташовані на приватній території. Водойми є природніми, не створеними людьми, та мають рекреаційне призначенням. Ставки біля УКУ використовують для поливу та відпочинку сихівчан і гостей.

Стави не помітиш з дороги, але багато сихівчан знає про це місце. Місцеві приходять сюди відпочивати, хоч сихівчани часто порушують заборони території – не вигулювати собак та не ловити рибу, адміністрація УКУ ставиться до відвідувачів з терпінням. Відповідальні за ставки закликають не смітити, не шкодити і ставляться з повагою до гостей, нікого не виганяють

Біля водойм є лавки, на яких можна присісти та відпочити, невеликі металеві пірси та багато-багато качок, яких відвідувачі часто підгодовують. Щорічно поблизу водойм проводяться події для осіб з семінарії, а також за домовленістю з керівництвом й публічні події для сихівчан.

Стави біля УКУ — на сьогодні найкращий громадський простір біля води в Сихівському районі.

Водойми щосезону чистять від зайвої рослинності, яка псує естетичний вид озера та може бути небезпечною для качок, які в теплу пору року мешкають на озерах. Ставки зарибнюють щорік-два, аби в воді було життя і качки мали чим харчуватись, опікуни ставків забороняють ловити тут рибу, але влітку на озерах побачити рибалок можна щовихідних.

Щокварталу воду в ставках беруть на аналіз, за словами відповідального за водойми Олега Капустинського, останні результати показали, що вона є безпечна для купання та для вирощування риби, проте задля безпеки відвідувачів, які нерідко тут розпивають алкоголь, купання заборонене. Проте, на території  є кола безпеки та жилети.

“Вцілому ми задоволені цієї водоймою. Вода чиста, святкуємо. Але для того, щоб купатись в ній потрібно мати більше ніж 2 га і більше 2 метрів глибини в середньому, інакше це буде постійно підніматись мул з дна. Крім цього, ті хто плаватимуть, теж дестабілізуватимуть воду своїми бактеріями, кремами, а це шкідливо для водойм. Якщо в великих це ще не так помітно буде, то в маленьких це шкідливо,” – прокоментувала керівниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова.

Додамо, що за словами керівниці управління екології ЛМР, поруч з озером є невелика будівля в якій ніхто не може проживати, проте там прописано кілька осіб, що створює проблеми для управління екології ЛМР.

“УКУ доглядають за озерами і нас це повністю влаштовує. Єдине, що нас турбує – це нерухомість на березі, яка періодично починає судитись. Через це є проблема з тим, щоб розробити прибережно-захисну смугу. Це важче зробити, бо це ніби житловий об’єкт, хоча який це житловий об’єкт, там ніхто жити не може,” – додала Олександра Сладкова.

Наразі ситуація немає логічного кінця, проте ми певні, що невдовзі ця неприємна історія завершиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чиста Зубра”: на сихівську річку чекають зміни.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ