“Чиста Зубра”: на сихівську річку чекають зміни

Опубліковано:

“Like Lake” — спецпроєкт “Сихів.Медіа” про сихівські водойми

Чиста Зубра, відкриті міські басейни на Сихові та перспектива відновлення Піонерського озера: мрія, яка ніколи не втілиться в реальність, чи амбітний проєкт міста? Детальніше в новому матеріалі журналістки “Сихів.Медіа”, яка відвідала зустріч робочої групи з ревіталізації сихівської річки.

Ревіталізація — це повернення річки до того стану, в якому вона перебувала до втручання людини. Для сихівської Зубри ревіталізація та облаштування громадського простору є можливістю перетворити захаращену та брудну річку-вонючку, як її називають місцеві мешканці, на крутий європейський простір, який подарує сихівчанам місце для літнього відпочинку в районі.

Розмови про ревіталізацію Зубри ведуться не перший рік. У вересні 2019 року за розпорядженням мера Андрія Садового створили робочу групу для упорядкування долини річки Зубра та облаштування громадського простору на вул. Хоткевича та гуртового ринку “Шувар”.

За рік, у 2020-му, ринок “Шувар” заявив про бажання долучитись до очищення річки і готовність інвестувати кошти в облаштування на березі Зубри стильного громадського простору. Тож, до складу робочої групи увійшли представники влади міста, Сихівської РА, представники ринку “Шувар”, науковці та громадські організації.

На жаль, через пандемію COVID-19 зустрічі кілька разів доводилось переносити, проте робота триває і команда небайдужих готується до оголошення архітектурного конкурсу щодо перетворення забрудненої річки на сучасний простір для сихівчан.

Члени робочої групи, а саме ЛКП “Львівводоканал” та Сихівська РА, готуються не лише обговорюючи проєкт та прописуючи умови для майбутніх переможців, але й ліквідуючи незаконні підключення до річки. Минулоріч фахівці знайшли 40 несанкціоновано під’єднаних труб, які забруднювали річку побутовою каналізацією. У 2021-му спеціалістам вдалось ліквідувати 19 труб, ще 21 планують від’єднати протягом наступних 6 місяців.

“Болючим” питанням щодо забруднення Зубри є і КНС-5, тобто, каналізаційна насосна станція №5, яка знаходиться на вул. Хуторівка-Бережанська. Ця насосна станція качає стоки з Сихова, через вул. Стуса в центр міста, і у випадку, якщо на станції зникає світло, ці стоки, по переливу, відповідно до конструктивних особливостей цієї насосної станції, потрапляють в Зубру.

Також проблемою для річки члени робочої групи вважають відсутність очищення дощової води, яка стікає в Зубру з території “Шувару”. Проте цю проблему, насправді, вирішити ледь не найпростіше – встановивши механічну очистку дощівки з “Шувару”.

Цьогоріч команда планує зробити не один крок до створення Центрального рекреаційного комплексу на Сихові, який складатиметься з 3-4 відкритих басейнів різної величини та громадського простору на березі річки на території ринку.

Для цього необхідно буде провести два відкриті архітектурні конкурси, які попередньо заплановано оголосити напочатку осені 2022 року. Вибір переможця триватиме близько двох місяців і наприкінці року сихівчани дізнаються хто відповідатиме за реалізацію цього довгоочікуваного і амбітного проєкту.

Про напрацювання робочої групу та можливість відновлення Піонерського озера – читайте в наступному матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вода на Новому Львові: коротко про ставок на Тернопільській.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ