Стави в Козельниках та на Новому Львові: який стан сихівських водойм

Опубліковано:

Минулого року на очищення озера на вул. Тернопільській та ставів на вул. Рахівській та вул. Райдужній виділили більше 1 млн гривень. Очисні роботи на водоймі на Новому Львові планували завершити до жовтня минулого року. Про очистку водойм нам розповів керівник відділу комунального господарства Сихівської районної адміністрації Іван Залуцький.

У липні 2023 року Сихівська районна адміністрація Львова оголосила тендер на вдосконалення трьох водойм Сихівського району: двох ставків в Козельниках та на вул. Тернопільській. Відповідно до рішення депутатів Львівської міської ради з квітня минулого року, для благоустрою і покращення технічного стану цих водойм було виділено бюджет: 1 000 000 гривень на водойми на вул. Рахівській та вул. Райдужній, і 150 000 гривень на водойму на вул. Тернопільській.

До слова, “Сихів Медіа” стало одним з ініціаторів проведення очистки на вищесказаних озерах. Протягом останніх років наша громадська організація неодноразово писала запити щодо водойм району, звертала увагу на відсутність актуальних паспортів для ставів та комунікувала з представниками влади і сихівчанами.

Вже через декілька місяців, у вересні минулого року, управління екології та природних ресурсів ЛМР анонсувало проведення очисних робіт на водоймі на вул. Тернопільській.

До жовтня 2023 року планували очистити береги від сміття, вивезти намул, облаштувати береги та перелив, проте роботи досі тривають.

“У 2023-му році, в березні-жовтні місяці, ми провели там очистку прибережної зони, вивезли частини на мулу. Витягнули звідти досить багато сміття, всяких відходів, навіть частину каруселі дитячого майданчика, береги порівняли. Зарівняли береги, підсипали трошки ґрунту, засипали трави.”

Проте на цьому роботи ще не завершені. Зі слів Івана Залуцького, наразі вони розробляють пропозиції та проводять дослідження щодо подальшого покращення водойми на Новому Львові.

“За результатами висновків будемо просити кошти, якщо це буде нагальна потреба. Зважаючи на ситуацію в країні, ми не можемо собі дозволити витрачати кошти на не першочергові видатки.”

Щодо ситуації зі ставками в Козельниках, очистка тривала рік: з літа 2022-го року і завершилася влітку минулого року.

“Саме ми почали їх очищувати через те, що ми зафіксували нафтопродукти. В 2022 році ми їх обробили препаратами відповідними для розщеплення нафтопродуктів і провели очистку прибережної зони від порослів, які були вражені нафтопродуктами. Після цього в 2023 році відновили запірні арматури.”

Оскільки водойми на вул. Рахівській та вул. Райдужній є частиною дощової каналізації Сихівського району, вони мають справно функціонувати та забезпечувати роботу дощових каналізацій.

“Під час зливи в них накопичується певна кількість води, після чого вони починають віддавати її в систему дощової каналізації. Тим самим, з доріг все, що змивається, осідає на дні. Вони виконують також додаткову функцію механічного очищення, як відстійник дощової води.”

Комунальники очистили прибережну зону, вивезли звідти сміття, відновили запірну арматуру. Все це стосується верхнього ставка на вул. Рахівській.

“На нижньому озері ми відновили запірну арматуру з переливом, для того, щоб технічні споруди з цієї каналізаційною мережею функціонували правильно,.”

Зі слів Івана Залуцького, коштів на продовження робіт на нижньому озері немає, проте зараз водойма нормально функціонує.

“Тобто, першочергові такі заходи ми вжили, і вони наразі можуть ще якийсь час функціонувати без глобального втручання. Звісно, буде проводитися підтримка, санітарні прибирання, перевірка механізмів запірної арматури, але глобальних робіт в планах поки немає.”

Авторка: Діана Підцерковна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виконують бажання і оберігають. На Сихові експонують унікальні ляльки-мотанки

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ