Ставок у парку «Боднарівка» очищатимуть разом з волонтерами!

ставок
Опубліковано:

Фото: Галина Чабан

 

З настанням спекотних днів сихівчани рятуються прохолодою у парках та біля водойм. І хоч озер та ставків у Сихівському районі вдосталь, багато з них потребують очищення. Саме тому в парку «Боднарівка», який знаходиться біля  перехрестя вулиць Стрийської та Наукової, з ініціативи мешканців мікрорайону, розпочнуть очищення ставка. 

До речі, цей парк заснований ще у 1960-х роках двадцятого століття з первісною назвою: «Парк 50-річчя Жовтня». Теперішня його назва – «Боднарівка», відповідає назві невеликого сільського населеного пункту, який існував тут, на околиці Львова, до приходу радянської влади у місто. Сьогодні це місце користується великим попитом серед відпочивальників: дітей, пенсіонерів, спортсменів, велосипедистів, людей з гаджетами, останні приходять сюди й попрацювати на свіжому повітрі.

Унікальність парку в тому, що на загальній  площі  5,8 га, ростуть не лише дерева та кущі, а й розмістився невеликий ставок, який хочуть привести до належного стану. Цю водойму створено штучно у вигляді кам’яної чаші. Наповнюється вона виключно дощовими водами й вбирає в себе всю зайву вологу цієї місцевості.

Олександра Сладкова  – начальник управління в Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР:

«Хоч ця водойма виглядає досить привабливо, насправді вона є брудною. Увесь час її чистили лише поверхнево. Зараз є бажання повністю спустити воду і скрупульозно вичистити все дно. Забрати всю органіку, якої звісно там забагато, як для такого маленького ставка. А далі ми розробили  певний план, за яким чистота води зберігатиметься достатньо довго і спускати воду доведеться раз у 20 років»

За справу взялися садівники міста Львова – Володимир Гулей та Анна Коляда. У серпні воду зі ставка планують викачати мотопомпою, а увесь бруд розчистити лопатами. Звісно, що буде присутній не приємний запах, адже увесь  мул та сміття має спочатку висохти, аби його можна було транспортувати машиною. Тому відпочивальників парку, просять віднестися до цього з розумінням.

Анна Коляда – садівник міста Львова:

«Я розмістила інформацію  на своїй сторінці у фейсбуці, щодо очистки даного ставка. Не очікувала такої реакції. Вже знайшлися волонтери, які будуть розчищати бруд лопатами,  інші готові допомагати рослинами, які нам необхідно висадити, ще інші, зокрема ряд ОСББ на Рубчака, готові допомагати фінансово.

Органіки справді забагато для такої маленької водойми. Лише час від часу визбирувати ряст – це не вихід. Тому ми запланували висадити по краю ставка вищі водяні рослини, такі як рогоз, осока, ірис, глечики, гліцерія, аїр. Вони додаватимуть  кисень, тим самим трохи зупинять розростання ряски.

А ще водойму треба трохи охолодити, адже висока температура теж сприяє росту органіки. Це можливо зробити створивши тінь. Для цього ми посадимо у відповідних місцях вербу та кущі сніжноягідника»

Роботи буде багато, вистачить для кожного мешканця Львова, якому не байдужа краса та екологія нашого міста. Стежте за нашими новинами, і ми обов’язково повідомимо про початок робіт!

Галина Чабан

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про Боднарівку

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ