Стан парку Архангела Михаїла на сьогодні та чому його підтоплює

Опубліковано:

На Гарячу лінію Львова надійшло звернення від мешканки про незадовільний стан парку Архангела Михаїла, який знаходиться біля автовокзалу на вул. Стрийській. Ми поспілкувались з Тарасом Кубаєм, керівником департаменту містобудування ЛМР, який розповів про те, що відбувається з парком та про проєкт реконструкції, концепцію якого анонсували у грудні 2022 року.

На даний момент у парку є зрізані дерева та знищені доріжки повідомила львів’янка на сторінці Гарячої лінії.

 Яка ситуація зараз з парком і чому так часто його підтоплює?

Минулого розпочали роботи по виготовленню документації на реконструкцію даного парку. Планується встановлення доріжок, які будуть з’єднувати автовокзал з вулицею Карла Мікльоша, встановлення дитячих та спортивних майданчиків та благоустрій водойми на території парку.У зв’язку з проблемою підняття рівня води минулої зими, у парку провели гідрологічні дослідження і встановили, що на території парку є високий рівень поверхневих вод. Тож, ми розробили проєкт дренажу, який передбачає встановлення спеціальних труб між деревами для відведення води до колодязів. Цей проєкт виготовлено КП “Інститут просторового розвитку” минулого року.

Для мешканців вулиці Карла Мікльоша дорога через парк – єдина, щоб потрапити до мікрорайону автовокзалу, де є налагоджена інфраструктура з аптеками, магазинами та транспортною розв’язкою. Щоб зробити її безпечною та доступною для мешканців, спочатку вирішили зробити освітлення у парку та відремонтувати алею. За що і проголосувала бюджетна комісія. Проте парк почало дуже підтоплювати. Тож гроші, виділені на ремонти алеї, скерували на водовідведення. Так вирішили на спільних зустрічах депутатів, виконавчих органів, департаменту містобудування та мешканців цього мікрорайону ще минулого року.

Зазначимо, що проєкт реконструкції фінансується платним інвестором, документація вже майже повністю оплачена, але ще не погоджена. Після останньої оплати проєкт буде переданий на експертизу. З урахуванням обмежень міського бюджету, для реалізації проєкту переважно розглядаються інвестиції.

Додамо, що ЛКП “Інститут просторового розвитку” випробувало якість робіт у творчому процесі розробки проєкту і реконструкції парку. Затримки у розробці проєкту виникли через несподівану ситуацію з підтопленням, що вимагало додаткових гідрологічних досліджень та вирішення питань щодо водойми. Організаційні заходи в минулому році передували початку реконструкції, щоб уникнути непередбачених проблем під час робіт.

За проєктом «Інституту просторового розвитку» тут мають висадити близько 250 багаторічників, що активно вбирають дощову воду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові “таємні пасажири” зафіксували близько 130 порушень у громадському транспорті

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ