Сьогодні розпочався Великий Піст. Скільки він триватиме та що можна їсти

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Сьогодні,  2 березня у християн східного обряду розпочався Великий піст. Цьогоріч піст триватиме до 18 квітня, про це йдеться на сторінці УПЦ на Фейсбуку.

Загалом Великий піст складається з двох частин: Чотиридесятниці і Страсної седмиці, під час якої згадують страждання Сина Божого заради спасіння людства. Перший тиждень Чотиридесятниці вводить нас у піст, зокрема, і Великим покаянним каноном преподобного Андрія Критського, який лунатиме у храмах від цього понеділка до четверга. Це унікальне великопісне богослужіння проводить людську душу стежкою каяття через біблійні образи від Старого до Нового Завіту.

“Утримання в їжі в період посту потрібні, однак, самі по собі вони не є метою. Тілесний піст є засобом, за допомогою якого ми вдосконалюємо свою душу та поборюємо залежність від гріха. Піст – це період розквіту духовної складової людини над вимогами тіла, тож не може бути зведеним лише до обмежень у їжі”, — говорять в УПЦ.

Що можна їсти?

Варені, тушковані, запечені овочі та фрукти, які мають стати основою пісного харчування; картопля, буряк, квашена капуста і огірки, кукурудза, горошок, яблука, гранат, банани і цитрусові.  М’ясо, яйця та молоко варто замінити на рослинний білок, який міститься у баклажанах, арахісі, сочевиці сої та інших бобових. До овочів варто додавати різноманітні каші, які необхідно готувати на воді без масла та олії. 

Що не можна їсти?

Міцні алкогольні напої повинні бути виключені повністю. В піст заборонені всі продукти тваринного походження: м’ясо, сало, субпродукти, молочні продукти, вершкове масло. Варто звернути увагу на заборону шоколаду, різних солодощів і випічки, продуктів швидкого приготування. З благословіння священника піст може послаблюватись, зважаючи на захворювання, похилий чи малий вік, важку фізичну працю та вагітність.

Додамо також, що за церковною практикою, впродовж посту християни утримуються від розваг, нестриманості та того, що володіє людиною та може бути предметом певної залежності. Натомість більше часу присвячують молитві та богослужінням.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ