“Сімейна медицина має бути максимально адресною,” – інтерв’ю з директором 4-ї поліклініки

Опубліковано:
4-ї міська поліклініка Львова

З сімейними лікарями 4-ї міської поліклініки Львова, яка знаходиться на проспекті Червоної Калини, 68 та 57, сихівчани уклали близько 100 тис. декларацій, що є найвищим показником в місті. Редакція “Сихів Медіа” поспілкувалась з директором поліклініки Павловим Максимом про роботу медзакладу та плани на 2024 рік.

Сьогодні на Сихові є дві основні структури: “дитяча” поліклініка на проспекті Червоної Калини, 57, яка обслуговує південну частину Сихівського району, та “доросла” на пр. Червоної Калини, 68, яка обслуговує цю та сусідні вулиці. Наприкінці 2023-го року на вул. Дністерській запрацювала амбулаторія сімейної медицини, яка надає медпослуги сихівчанам, які мешкають між вул. Стуса та Пасічною.

  • Ви обійняли посаду директора 4-ї поліклініки в серпні 2023-го року, як би ви охарактеризували вашу роботу на новому місці?

Робота в поліклініці стала більш структурованою. Я не скажу, що це була реорганізація. Скажімо, це оптимізація робочого процесу. Якщо ми говоримо про людей.

Ми підготувалися і зробили рентабельність кожного відділення. У мене є зведена таблиця, яка показує чіткий аналіз відділення в розрізі. Наскільки воно прибуткове і враховані всі їхні видаткові частини: прямі, непрямі доходи кожного лікаря, які він заробив від НСЗУ, а також від платних послуг, що вони допрацьовують по установі. Ми бачимо як хто працює, ми бачимо кого ми можемо мотивувати, додавати преміювання, і є ті, кого ми мусимо стимулювати тими чи іншими чинниками, щоб люди досягали тих показників, які вимагає реальна ситуація. Є план на лікаря на місяць, який він має обов’язково виконати. Не зважаючи на те, що він ще має надавати медичну допомогу в повному об’ємі всім працівникам. Сьогодні якість надання медичної допомоги та якість ведення медичної документації – дві паралелі, які постійно йдуть поруч.

Якщо на початку серпня, коли я прийшов сюди як керівник, кількість помилок за деякими відділами могла сягати по 2 тис. одиниць, то зараз середня кількість помилок в установі менш як 0,3%. Це вважається золотим стандартом.

  • Головні досягнення 2023-го року, які вони?

Ми досягли одного з найвищих показників у Львові у первинній ланці. На жаль, тільки один лікар потрапив у номінацію “Найкращий лікар сімейної медицини”. Це було пов’язано тільки з тим, що це сталось в період, коли брався звіт з 1 січня 2023 року. Я неодноразово наголошую нашим завідуючим сімейної медицини, що якби вони працювали так, як роблять це з серпня весь цей рік, то всі 25 номінацій були б їхніми. Вони справді молодці, у них одні з найвищих показників з виконання вакцинації та надання первинної медичної допомоги. Тому у цьому році ми будемо боротися за більшу кількість призових місць.

 Саноцька Ірина – сімейна лікарка 4 міської поліклініки та медична сестра – Лабінська Олена, які отримали відзнаки, як медпрацівники з найвищим показником роботи.

Але тут головне те, що вони просто роблять свою роботу.

Ми впровадили офіційну платну послугу, яка затверджена відповідно до прозорих розрахунків, усі розрахунки є на сайті установи. Коли пацієнт хоче отримати її поза програмою медичної гарантії, може напряму звернутися і без проблем отримати її абсолютно прозорим шляхом.

Також було впорядковано всі установчі документи, кожен працівник чітко знає скільки він заробляє, у нього зрозуміла тарифна сітка, він знає скільки може отримати премії та що йому для цього потрібно зробити.

Головне щодо будівель. Ми запустили амбулаторію сімейної медицини на вул. Дністерській, 16. Відділення працює вже більше місяця і надає медичну допомогу мікрорайону вул. Дністерської, Зеленої, В. Стуса, Навроцького, а також обслуговує одне з невеликих модульних містечок неподалік.

В поліклініці на проспекті Червоної Калини, 68 ми підготували всі необхідні кабінети ендоскопії та надали обладнання, щоб повністю відповідати всім вимогам пакета. Завершили ремонт другого ліфта, щоб пацієнтам було максимально зручно, та очікуємо на документи, які дозволять нам ввести його в експлуатацію. Також завершили ремонт системи протипожежної сигналізації, щоб вона відповідала останнім вимогам.

І щодо людей, то було залучено молодих нових спеціалістів: сімейні лікарі, для того, щоб ми могли укладати більшу кількість декларацій, дитячого лора, алерголога, а також хірургів, невролога для паліативної допомоги, радіолога, який допоміг нам знівелювати черги на мамографію, які були понад 2 місяці, а зараз черга лише на неповних два тижні. Ще ми залучили нового лікаря анестезіолога, який нам допоможе в реалізації пакета скопії, (адже є як пацієнти, які комфортно переносять процедуру без знечулення, так і ті, кому потрібні додаткові знечулення). Ми готові розпочати надавати цю послугу, чекаємо офіційні документи від НСЗУ.

  • Як працює амбулаторія сімейної медицини на вул. Дністерській?

Історично відділення працювало на вул. Навроцького, 23 у приміщенні 8-ї лікарні (ред. – сьогодні Лікарня Святого Луки). Я працював там медичним директором і був дотичним до переведення амбулаторії на пр. Червоної Калини, 57 і так сталось, коли я вже перейшов у 4-ту поліклініку, мені випала честь дозавершити уже почате управлінням охорони здоров’я і здати амбулаторію в експлуатацію: отримати всі необхідні документи та відкрити її на вул. Дністерській, 16.

Чим це важливо та зручно? Я неодноразово наголошував на тому, що сімейна медицина має бути максимально адресною та наближеною до своїх пацієнтів, особливо в теперішні часи. Враховуючи те, що віковий ценз наших пацієнтів є старшого віку, маленькі дітки, новонароджені. Тому сімейні лікарі мають бути доступні як і в пішій ході, так і в плані громадського простору, громадського комфорту проїзду. Я вважаю, що максимальний час до отримання послуги має бути максимум 15 хвилин вільного пішого ходу, це ми говоримо про працездатного чоловіка.

Амбулаторія на вул. Дністерській для того, аби зняти соціальну напругу, адже там активно розбудовується новий мікрорайон, який буде густонаселеним. Також там поруч вулиця Зелена, вулиця Жасминова, які також активно забудовуються, де понад десяток новобудов і люди вимагають якісну медичну послугу. Також не забуваємо, що ця амбулаторія обслуговує вулиці Батальну, Пимоненка, Хлібну.

Такі амбулаторії не потребують великої кількості лікарів, достатньо 6-7 професіоналів, які зможуть закривати потреби мешканців.

  • Які пріоритети поліклініки на 2024-й рік?

У 2023 році у нас було 8 діючих договорів з НСЗУ. У 2024 році ми укладемо ще 5 додаткових договорів, тому кількість послуг, які надаватиме установа тільки розшириться. Основними пріоритетами є скопії: езофагоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія, а також інший важливий соціальний пакет – мобільна паліативна допомога.

Ми підготували всі необхідні проєктно-кошторисні документації на 2024 рік для нових проєктів. Наші нові проєкти: Центр здоров’я жінки, відділення променевої діагностики, хол-рецепція установи з урахуванням всіх вимог інклюзивності, щоб пацієнти з обмеженими функціями могли комфортно себе почувати та отримувати сервіс з перших кроків до установи.

  • Які послуги сихівчанки зможуть отримати в Центрі здоров’я жінки?

Ми розробляли концепт і суть його в тому, що це відділення буде зроблено тільки для жіночого населення. Щоб жінка, навіть не маючи проблем, але маючи якісь внутрішні переживання, адже кожна діагностика може наштовхнути на різні думки, могла почувати себе перш за все комфортно, не пересікаючись з іншими групами населення (чоловіки, мами з дітьми). А також могла в одному просторі отримати всю необхідну кількість жіночих послуг: мамографія – золотий стандарт діагностики раннього раку молочної залози, ультразвукова діагностика молочної залози, тому що не всі жінки по показанням підлягають під мамографію, тому їм потрібно робити ультразвукову діагностику за потреби з пункційною біопсією. Також жінки зможуть обстежити внутрішні статеві органи, щоб мати уявлення є чи немає захворювання, якщо є, то на якому етапі, прогресує чи не прогресує або просто зробити діагностичне-профілактичне обстеження.

Також у тому відділені буде розміщено кабінет гістероскопії для інвазивних методів дослідження ендометрію здебільшого для жінок в постменопаузальному періоді. У нас є один з найсучасніших апаратів гістероскопії. У нас є кваліфіковані працівники, зокрема керівник Центру жіночої консультації.

Все це буде розміщено в межах одного простору, де буде обслуговуватись виключно жіноче населення, в “дорослій” поліклініці, на 8 поверсі. В одному крилі буде Центр здоров’я жінки, а на іншому крилі – оновлене відділення променевої діагностики. Але це не відкидає інших можливостей, які у нас є: облік в жіночій консультації, лабораторна діагностика та інші суміжні консультації і обстеження, які може проходити, як жінка, так і будь-який інший мешканець Сихівського району.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платні послуги, контакт-центр та інклюзивний парк розваг: чим живе і що планує Центр Джерело.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ