На фронтах нас захищають бойові роти, а у Львові працює “Швейна рота”. Шість жінок об’єднались, щоб шити для бійців одяг. Термобілизна, спіднє, майки, панамки — позицій в асортименті багато. Але найголовніше — кожна річ пошита із піклуванням про здоров’я чоловіка та жінки.
Швейна рота – це організація, яка своїми зусиллями виробляє безоплатний адаптивний одяг для поранених захисників й захисниць, який працює у Львові та має велику кількість осередків у інших містах України.
Постійна команда Швейної роти, яка працює у Львові складається з шести дівчат, які шиють адаптивний одяг уже понад рік та сорок дівчат, які шиють одяг у домашніх умовах. Загалом, ініціатива започаткувалася у Дніпрі. Від початку широкомасштабного вторгнення зібралася команда волонтерок, які шили необхідний одяг: балаклави, рукавиці та інші елементи одягу, які потребували оборонці. Кравчині мали невелике приміщення зі швейними машинками, де вони відшивали, що потрібно й роздавали чи відносили туди, куди це необхідно.
Саме у Львові Швейна рота працює близько року, розпочали працювати на початку вересня.
“Я познайомилася з однією з організаторів ініціативи Ксенією Самойлич у спільноті в соцмережах, де дівчата з різних куточків України спілкуються щодо шиття. Ксенія, написала оголошення в такій групі, про те що є така ініціатива, і хто хоче – долучайтеся. Ми почали спілкуватися, потім вона завітала до нас у Львів, і детальніше розповіла чим займається Швейна рота”, – пригадує кравчиня.
Дівчата часто організовують майстер-класи з пошиття подушок, які проходять у просторі ProFashion. На попередніх заходах майстриням та учасницям воркшопу вдалось виготовили 48 подушок, які передали у декілька шпиталів Львова, де проходять лікування українські захисники. Організаторки події закликають приходити і допомоги у пошитті, адже ці подушки допомогають чоловікам та жінкам, які отримали поранення кінцівок та знаходяться на лікування.
Анастасія – одна з волонтерок Швейної роти, яка 28 серпня 2022 року переїхала до Львова з Дніпра та доєдналася до команди майстринь десь у грудні.
“Я бачила ініціативу організації у Дніпрі та почала цікавитися їх діяльністю, потім коли переїхала до Львова, дізналася, що тут також є підрозділ. Сконтактувавшись з іншою кравчинею вирішила, що хочу доєднатися до них”, – розповідає Анастасія.
Команда підрозділу Швейної роти у Львові збирається щосуботи та активно працює над розкроєм, зібранням комплектів та відправляє їх дівчатам, щоб вони шили білизну.
“Ми отримуємо тканину, до прикладу з Італії, перевіряємо, потім кроїмо її, тобто вирізаємо деталі майбутнього виробу, з яких уже майстрині будуть зшивати повністю, ту саму футболку чи шорти. Потім комплектуємо: кладемо ті кусочки тканин, додаємо липучки чи інші елементи одягу. І відправляємо дівчатам на пошиття. Одяг з липучками ми називаємо кіберодяг”, – додає кравчиня Наталія.
Доєднатися до ініціативи Швейної роти може будь-хто: задонатити чи принести тканину для пошиття такого адаптивного одягу (натуральна бавовняна тканина, чиста, не вживана) та прикладних матеріалів (резинка, липучка, нитки).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий турецький хірург знову провів безкоштовні операції в Чорнобильській лікарні