Цього місяця минає пів року, як діє сихівське зимове модульне містечко, яке запрацювало в лютому 2023 року. Про побут внутрішньо переміщених осіб, які там проживають, розповіли в пресслужбі Міського центру підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Сьогодні в найбільшому модульному містечку проживають 928 українців, які через війну покинули свої домівки та вимушено переїхали до Львова, з них 299 — діти. На початку лютого 2023 року майже 700 мешканців переселилися у тепле модульне містечко зі Стрийського парку, містечка на Пулюя та Сихівського, які були непристосовані до зимового сезону. З першого дня харчування для мешканців містечка забезпечували отці-салезіяни.
“Перший переїзд зі Стрийського парку відбувався два дні. Люди наперед мали ключі, знали у яких модулях житимуть, вони зробили там прибирання. Перший переїзд дав розуміння того, що нашим мешканцям треба допомогти. Відповідно від міста були виділені автобуси, які допомогли з переїздом та перевезенням речей, у цьому допомогло міське Управління транспорту”, — розповів директор Центру соціальної підтримки Володимир Головатий.
В Центрі розповіли, що на початок лютого 2023 року майже половина мешканців модульного містечка зимового типу були з Донецької області, 20% приїхали з Луганської області, 15% — з Харківської, а 5-6% — з Херсонської та Запорізької областей. Директор Центру зазначив, що в них було побоювання щодо того, як сихівчани сприймуть таку велику кількість нових мешканців в районі.
“Найбільшим острахом було те, як сихівчани сприймуть містечко, бо там мали жити понад 1000 людей. І те, як адаптуються мешканці модульного. Але все відбулося дуже добре, тому що на Сихові все — поруч: і школи, і садочки, і “Шувар”, де мешканці можуть підзаробляти”, — додав Володимир Головатий.
Навесні в модульному містечку облаштували 16 дитячих кімнат, наразі 10 вже повністю обладнані. У кімнатах діти можуть погратись та відпочити. Тут є шведська стінка, дитячі меблі, нові розвиткові іграшки тощо. Ремонт в кімнаті для кіно та в 10 дитячих провели за кошти німецьких благочинців. Також на території облаштували ігровий простір для мешканців та сихівчан. А для спільних кухонь закупили додаткову техніку — морозильні камери та духові печі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівський волонтерський центр: як працює IDEYA та як стати його частиною.