“Психологічний стан є вкрай важливим”: як працює сихівський центр психічного здоров’я у поліклініці

Опубліковано:

Міський центр психічного здоров’я працює у 4-тій поліклініці, що на просп. Червоної Калини, 68, де спеціалісти допомагають людям долати психологічні травми і повертатися до звичного життя. Журналістка “Сихів.Медіа” поспілкувалась з завідувачкою Центру Рощупкіною Надією, щоб дізнатись про роботу та послуги, якими можна скористатись.

Центр психічного здоров’я у поліклініці відкрили ще торік. У центрі працює кваліфікована команда фахівців: психіатр, психолог, психотерапевт, за потреби залучають інших фахівців, зокрема соціальних. Лікарі надають психологічну реабілітацію, психологічний супровід та лікування психічних розладів і захворювань.

До центру психічного здоров’я можуть звертатися усі охочі, зокрема вимушено переміщені українці та військовослужбовці, які повернулися із зони бойових дій. Отримати допомогу фахівців можна як за скеруванням сімейного лікаря чи рекомендацією фахівця соціальних служб, так і самостійно.

Завідувачка Центру Рощупкіна Надія
  • Ви надаєте тільки безкоштовні послуги? Чи також і платні?

Ми починали з того, що надавали тільки безкоштовні послуги, а нещодавно ми ввели платні для тих людей, кому потрібно швидше отримати консультацію.

  • З якими запитами звертаються сихівчани?

Найчастіше звертаються люди, які переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу та паніку. Чато люди приходять, коли є сильне загострення.

  • Як ви оцінюєте психічний та психологічний стан українців у порівнянні початку повномасштабного вторгнення та зараз?

На початку вторгнення люди були витриваліші та більш зібрані. У людей було більше надії, віри та сили, щоб чинити супротив. Війна впливає на стан кожного з нас. Психологічний стан та психічне здоров’я зараз є вкрай важливим. Зараз, коли пройшов час, то вплив тривалого хронічного стресу дає про себе знати. Тому підсумую, що на цей час більше звернень аніж до повномасштабного вторгнення.

  • Внутрішньо-переміщені особи також звертаються по допомогу? 

Так, до нас дуже багато звертаються внутрішньо-переміщених осіб. Навіть можу зазначити, що більша частина людей, які до нас звертаються саме люди з числа ВПО.

  • Що ви порадите людям на цю мить, як вберегти свій психологічний стан?

В першу чергу, я б порадила бути співчутливими до себе замість того, щоб критикувати себе та навчитись ставитись по-доброму до себе. Використання співчуття до себе також пов’язане зі зниженням рівня самоосудження, депресії та тривоги. Також важливо не брати на себе занадто багато, не ускладнювати собі життя, люди зараз хочуть встигнути все і одразу. Коли людина біжить від одного до іншого, вона не залишає часу для отримання внутрішньої гармонії. Тому важливо не забувати про відпочинок.

Завідувачка Центру психічного здоров’я Надія Рощупкіна зазначає, що їй дуже хотілось б покращити обізнаність психотерапевтичного лікування для населення і, щоб люди не соромились звертатись за допомогою.

Центр знаходиться за адресою просп.Червоної Калини, 68, 3-й поверх.

Запис на прийом за номером телефону: +38 (050) 137-00-76

“Якщо ви відчуваєте, що ваше психічне здоров‘я погіршилось — ви маєте проблеми з самореалізацією, спілкуванням з оточуючими, стосунками з близькими, втратили сенс життя, не справляєтесь зі стресами, перебуваєте у затяжних тривожних станах, апатії, депресії тощо — звертайтесь за допомогою до наших фахівців”, – закликає Надія Рощупкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарні святого Луки збудують новий хірургічний корпус

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ