Вчора, 18 березня, в школі №96 відбулась зустріч батьківської і педагогічної громад, депутата ЛМР Тараса Репицького та представників управління освіти ЛМР щодо конкурсу на посаду директора навчального закладу. 8 березня відбувся конкурс на посаду, за результатами якого перемогла освітянка Нечипурна Ярина, однак Михайлик Галина, яка раніше очолювала цю школу, відмовилась погоджуватись з рішенням. Львів’яни, які зібрались вчора в школі, намагались напрацювати шляхи вирішення цієї ситуації. Журналістка “Сихів Медіа” відвідала зустріч, аби детальніше розповісти про перебіг подій.
В 2022-му році відбувся конкурс на директора школи №96, тоді перемогла Михайлик Галина, яка раніше обіймала посаду заступника директора в цьому навчальному закладі. Коли освітянин вперше перемагає в конкурсі, з ним підписують договір, через 2 роки відбувається його продовження на підставі представлення директором проведеної роботи. У випадках, якщо в комісії чи управління освіти Львівської міської ради є зауваження, може оголошуватись конкурс на посаду знову.
Ознайомитись з протоколом і складом комісії конкурсу, який відбувся цього року, можна за посиланням, а переглянути трансляцію конкурсу можна тут.
Другою кандидаткою на посаду директорки була Нечипурна Ярина, яка за результатами конкурсу перемогла і її було рекомендовано начальнику управління освіти департаменту розвитку ЛМР призначити директоркою школи №96 за строковим договором на 2 роки. Однак, з результатами не погодилась колишня очільниця школи, отже остаточні результати конкурсу будуть визначені після розгляду суду.
Ситуація виникла ще минулої п’ятницю. 8 березня відбувся конкурс на заміщення посади керівника СЗШ №96, на якому обрали нового директора. Під час представлення нового керівника, яке було заплановане на 15 березня колектив не впустив мене, як представника управління освіти міста, та новопризначеного директора до актової зали школи.
Конкурсна комісія визнала конкурс таким, що відбувся і визначила переможцем Ярину Нечепурну. Пані Нечепурну призначено керівником закладом і, відповідно, вона повинна приступити до виконання своїх посадових обов’язків. Якщо інша сторона не погоджується з рішенням, то може подати на таке рішення до відповідних органів, оскільки ми живемо у правовій державі.Управління освіти діяло, діє і буде діяти лише в рамках закону. Якщо є якісь юридичні непорозуміння, тоді це вирішується в судовому порядку.
прокоментував Віктор Давнюк, начальник відділу освіти Сихівського та Личаківського районів
Також “Сихів Медіа” поспілкувалось з Михайлик Галиною щодо перебігу подій до та після конкурсу:
Перед конкурсом, коли мене повідомили, я спершу нічого не говорила ні вчителям, ні батькам. Я думала, що зможемо це вирішити. Але через тиждень я повідомила, це обурило колектив та батьків. Спершу ми подали колективне звернення в обласну профспілку від трудового колективу школи до Андрія Закалюка (ред. – начальник управління освіти департаменту розвитку ЛМР), де зібрано всі підписи трудового колективу.
Батьки також зібрали 860 підписів і написали звернення. Андрій Закалюк отримав лист від трудового колективу та нам надали відповідь. Одразу після конкурсу я написала, щоб мені видали результати, але відповіді не отримала. Відповідно, батьки зробили звернення на Міністерство освіти, і в п’ятницю нам відправили, що наші листи зараз на розгляді і ми отримаємо відповідь до 15 днів. Також ми написали листи у міську раду та управління освіти.
Однак, в п’ятницю, 15 березня, працівник управління освіти та Нечипурна Ярина прийшли до школи №96, але їх не впустили батьки та персонал навчального закладу. Протягом кількох годин громада школи розмовляла з представником управління освіти, проте до якогось спільного вирішення вони не прийшли. Пролунала пропозиція зібратись ще раз у понеділок, 18 березня, та обговорити це так, щоб кожна з сторін змогла висловитись.
Сьогодні у нас відбулась зустріч з депутатом Тарасом Репицьким, якого ми зустріли в п’ятницю у школі після закінчення батьківської зустрічі. Він почув про ситуацію, яка сталась у школі і готовий був втрутитись. Ми домовились, що сьогодні зустрінемось в більшому колі батьківської громади та трудового колективу, і обговоримо ситуацію. Ми до нього не звертались, бо не знали чи потрібно, ми йшли офіційними шляхами. Звертались до управління освіти і писали запити. Ми задоволені, що пан Тарас прийшов та почув нас.
Основний меседж від батьків є таким: “Ми вважаємо конкурс упередженим, нечесним та непрозорим”. Ми б хотіли, щоб нас почуло управління освіти та скасували конкурс. Відповідно, пані Галину залишити на посаді директора та продовжити їй контракт на 4 роки. Цього вимагає весь батьківський колектив.
поділилась Романишин Роксолана, мама учениці школи № 96
Підсумовуючи зустріч, було обумовлено зібрати усі наявні запити від громади та адміністрації школи, отримані відповіді та протоколи, аби напрацювати подальші дії. Наразі школа продовжує працювати без допуску новопризначеної директорки до школи.
Про перебіг подій щодо цієї ситуації в сихівській школі ми розкажемо в наступному матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Навчання немає змісту, якщо воно не виховує”: у ліцеї “Інтелект” показали виставу про любов у період війни.