Понад 500 постраждалих квартир: як сихівчани відновлювали домівки після ракетного удару 29 грудня

Опубліковано:

29 грудня 2023 року Львів зазнав масованої  атаки російськими дронами і ракетами, внаслідок чого постраждали 4 навчальні заклади (три школи і дитсадок) та багато житлових будинків у Сихівському районі. Ми поспілкувалися з мешканцями про те, як працює механізм компенсації коштів та з якими труднощами вони зіткнулися у процесі.

За інформацією Сихівської районної адміністрації, внаслідок ракетного удару на Сихові зазнали пошкоджень 30 багатоповерхових будинків, в основному на вул. Хоткевича і Чукаріна. З 2538 квартир на цих вулицях, в 575 виявлено вибиті вікна – орієнтовно 2000 вікон у квартирах, на сходових клітках та лоджіях, а також пошкоджено 110 вхідних дверей.

Відновлення вибитих вікон і дверей у будинках Сихівського району досі триває. Нагадаємо, 29 грудня 2023 року відбулося виїзне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де було прийнято рішення виділити близько 35 млн грн з резервного фонду міського бюджету на допомогу мешканцям постраждалих будинків.

За інформацією районної адміністрації, у квартирах мешканці відновлюють вікна і двері самостійно, а місто компенсує кошти за ці роботи. За кожне вікно місто повертає сихівчанам до 12 тис. гривень, а за вхідні двері – до 8 тис. гривень. Натомість вікна у місцях загального користування відновлює благодійна організація.

Для того, щоб зрозуміти наскільки оперативно відбувається процес компенсації та з якими труднощами зіткнулися сихівчани, ми поспілкувалися з мешканцями одного з сихівських будинків, який постраждав.

Зі слів мешканки, що проживає на вулиці Хоткевича, 56, квартира зазнала значних ушкоджень. 

“У нас квартира в жахливому стані: вся була в осколках, тріснула стіна, були пошкоджені всі вікна та двері, на балконі розірвало шафу навпіл. Всі речі, які були на балконі та в дитячій кімнаті ми викинули.” 

Проте сихівчанка відмітила, що компенсація за вибиті вікна та двері прийшла оперативно.

“Ми заяви подали 9 січня, а вже 25-го нам прийшли на картку відшкодування.”

Ще один мешканець, пан Роман, також з нами поділився своєю історією. З його слів, практично всі трьохкімнатні квартири зазнали одних і тих же ушкоджень: розбиті вікна, вибиті вхідні та міжкімнатні двері.

“Також в мене уламками скла прошило холодильник, усі меблі подерті та ще багато пошкоджень. Машина теж постраждала, її просто сплющило”, – пан Роман

Також ми поцікавились у постраждалих як відбувався процес компенсації коштів.

“Цим процесом я почав займатися не одразу. Поки в лікарні був, бо шви знімали, потім знімали покази по автомобілю, поки найшли підрядника і домовилися за вікна і двері. Те все дуже затягнулося. 

Фактично я подав всі документи з рахунками 29 січня, рівно через місяць після вибуху. На сьогодні я ще не отримав компенсації від міста, але я цікавився в людей, дехто отримав.”

Також результатами щодо  відновлення з нами поділився голова ОСББ, Хоткевича 58, Гриняк Василь:

“В моєму будинку постраждало орієнтовно 23 квартири. Збитки у всіх були різні. В когось одне вікно, в когось два – три вікна, в когось там просто скло тріснуло чи, наприклад фурнітура вийшла з ладу на вікні. Пошкодження були різноманітними. 

Загалом у нас все відновили: вікна на сходових клітках, в двох під’їздах у кількість 36-ти штук, нам поміняли по програмі допомоги від міської ради.

Для заміни інших вікон  та дверей, тих що були в квартирах мешканців, люди писали заяви. Наскільки я знаю, більшості вже прийшла компенсація.”

Зі слів Голови ОСББ відновлення пошкоджень було досить оперативним.      

“Процес заміни вікон у квартирах мешканців тривав близько двох тижнів: заміри, виготовлення та встановлення. Стосовно компенсації, процес розпочався після подачі відповідних заяв та документів і вже після двох тижнів людям почали частково відшкодовувати кошти.”

На запитання про труднощі, з якими стикалися мешканці, квартири яких постраждали, Василь розповів:

“З балконами, лоджіями зараз ситуація незрозуміла, бо спочатку сказали, що не будуть відшкодовувати, потім сказали, що все-таки будуть, але пізніше повідомили, що кошти з бюджету не розрахували. Але загалом, вся допомога, яку мешканці потребували від міста, була надана.”

Нагадаємо, що вночі, 29 грудня, Росія атакувала Львівщину “шахедами” та ракетами.

Під час першої повітряної тривоги, яка тривала 2,5 години, у Львівській області був зафіксований рух ударних БпЛА, працювала ППО. Внаслідок атаки відбулося загоряння на об’єкті критичної інфраструктури. Пожежу було ліквідовано, травмованих чи загиблих немає.

Через 1,5 години пролунала друга повітряна тривога, яка тривала 2,5 години. Росія атакувала Львів ракетами. У ДСНС Львівщини повідомили, що станом на 13:00, внаслідок вибухової хвилі травмовано 30 людей.  Сихівчанин, відомий баскетболіст та майстер спорту України міжнародного класу Віктор Кобзистий – загинув.

Щодо руйнувань у місті, то відомо, що були пошкоджені багатоквартирні будинки та чотири навчальні заклади. Найбільше руйнувань зазнав ліцей “Оріяна”. Там не було жодного вцілілого вікна, також вибиті двері та зруйновані стіни.

У приміщенні ліцею “Сихівський” розмістили тимчасовий пункт ЦНАПу для надання допомоги мешканцям міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Увага! Ракетна небезпека!”: як працюють системи оповіщення повітряної тривоги на Сихові

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ