Опалювальний сезон 2020: які є проблеми?

Опубліковано:

Фото: Волинські новини

 

Місяць тому у Львові наші домашні батареї почали ставати теплішими, що вкотре нагадало – зима близько, а отже, опалювальний сезон можна вважати відкритим. Незважаючи на те, що відтоді минуло не так вже й багато часу, мешканці міста вже встигли стикнутися з немалою кількістю проблем. Деякі з них чекають на львів’ян ще попереду. Тож сьогодні – про труднощі й проблеми, які виникають з опаленням і чого ще сподіватися цьогоріч.

Насправді все починається ще з вересня, коли тепловики та постачальники вперше говорять про підготовку до подачі опалення. Традиційно у всій Україні цей сезон стартує всередині жовтня, проте коли саме у ваших оселях стане тепло, залежить від боргів виробників. Те, що у будинку через дорогу вже тиждень горять батареї, а біля ваших можна «зберігати м’ясо», відбувається через невчасну оплату за газ державній компанії. Хоча самих запасів газу у надрах держави більш ніж достатньо.

Станом на 1 вересня 2020 року виробники тепла заборгували «Нафтогазу» понад 100 мільярдів гривень. Через це компанія не раз погрожувала відмовити у постачанні газу, поки не отримає всіх коштів. Тому немалій кількості мешканців і доводиться запасатися теплими ковдрами та шкарпетками з шерсті, поки температура надворі стає все нижчою.

Цікаво, що, на думку самого «Нафтогазу» та комунальних підприємств, заборгованість зростає через дії держави. Щоб зберегти свої рейтинги, тарифи вирішують не підвищувати. Відповідно, компанії працюють у збиток, а суми боргів невпинно ростуть.

 

 

Минулого року Львів долучився до проблеми з опаленням, яка виникла в Новояворівську та Новому Роздолі, де його не вмикали до початку листопада. Дійшло до того, що ситуацію там почали вважати «надзвичайною». Зрештою, на Новороздільській ТЕЦ мер Нового Роздолу та його заступник подали у відставку. І все це через ті ж борги.

Наступна проблема – нерівномірний розподіл тепла, через що нерідко в одних квартирах стає, як у кип’ятку, а в інших – як на полюсі. Стосовно цього містяни неодноразово зверталися до «Гарячої лінії міста». До прикладу, 12 листопада Роман Байда зробив допис про те, що на просп. Червоної Калини, 76 надто сильно гріють батареї, тож фактично у всіх відкриті вікна. Але вирішенням цієї проблеми може стати самостійне регулювання подачі теплоносія на опалення помешкань. У кожному будинку є вузли обліку теплової енергії з запірною арматурою. Тож проконсультувавшись з працівниками ЖЕКу або Львівтеплоенерго можна обрати людину, що відкриватиме та закриватиме подачу теплоносія у разі потреби. Ще одним варіантом може бути встановлення вузла погодинного регулювання чи індивідуального теплового пункту.

Також 97% усіх споживачів житлового фонду, який обслуговує «Львівтеплоенерго», мають загальнобудинкові лічильники. Отож вони самі можуть регулювати подачу тепла в будинок і, з метою економії коштів, не використовувати опалення.

 

 

Застарілість труб опалення теж є серйозною перешкодою, оскільки вони мають ризик текти. Більшість будинків Львова є не новими, і через вологу у підвалах стан труб помітно й суттєво погіршується. У ЛКП ремонт не закладений в тарифи, тож зазвичай мешканці мусять боротися з цією проблемою самотужки.

Більша частина опалювального сезону ще попереду, і треба розуміти, що майже всі проблеми залежать від наших ініціатив та згуртованості всіх мешканців будинку.

Однак, за всіма питаннями можна звертатися у департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради (032 297-59-14), на “гарячу лінію міста Львова” (1580) або ж – до районних адміністрацій. Окрім того, можна дзвонити до аварійно-диспетчерської служби “Львівтеплоенерго” (1585 або 032 229-30-00) та ЛКП “Залізничнетеплоенерго” (032 292-01-87, 032 262-64-51).

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів подбав про тепло для безпритульних

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ