“Обережно, заміновано!”: чому варто прибирати за улюбленцем під час прогулянки?

Опубліковано:

Питання про прибирання за тваринами на вулиці досі викликає чимало дискусій серед собачників. Кожна зі сторін готова навести чимало аргументів, щоб довести об’єктивність своєї думки. Ми вирішили розібратися у цьому та розповісти, чому ж все-таки не варто залишати фекалії свого улюбленця під час прогулянки.

У країнах Європи вже досить давно стала нормою така практика, як прибирання відходів життєдіяльності за своїми тваринами. На жаль, у нашому суспільстві ця звичка не є настільки розповсюдженою.

Проблема залишених собачих фекалій полягає не тільки в естетичному вигляді району та неприємних “сюрпризах” на взутті його мешканців. Кожен подібний “слід” здатний чинити неабияку шкоду навколишньому середовищу, а особливо іншим тваринам та навіть людям. Як свідчить інфографіка, створена на замовлення ЛКП “ЛЕВ”, львівські зливи дуже активно сприяють потраплянню фекалій у воду підземних річок.

Нагадуємо, що це саме той ресурс, звідки воду потім постачають для нашого побутового використання: приймання ванни, приготування їжі тощо. Також цей процес згубно впливає на фауну річок. Разом з відходами у водоймах опиняється значна кількість азоту, що призводить до заміщення кисню у клітинах риб. Це зазвичай призводить до вимирання окремих видів. Надлишковий вміст азоту також є шкідливим і для наземних тварин, що п’ють з водойм.

Фекалії собак часто містять кишкову паличку, Сальмонелу та Лямблії, а також різних паразитів, яйця яких ще довго залишаються життєздатними поза організмом носія. Отож відходи можуть легко інфікувати дітей, що грають на вулиці, інших тварин та їх власників.

Ми запитали сихівчан, що гуляють зі своїм собакою, що вони думають щодо прибирання відходів.

Пан Роман, власник йоркширського тер’єра, вважає, що прибиратися за твариною не має сенсу, адже фекалії служать добривом для рослин:

Ніколи такого не було, щоб доводилося прибирати за собакою. Не думаю, що в цьому є якась шкода, скоріше користь, ми найчастіше ходимо під дерева. Краще рости будуть тільки”.

Пані Галина, яку ми зустріли під час прогулянки з її американським пітбулем, має зовсім іншу думку:

Ми з чоловіком вже як три роки купуємо постійно пакети та завжди прибираємо. Самій неприємно, коли навколо все, вибачте, обкакано. Таке враження, що люди на іншій планеті живуть, ті, що не прибирають. Це дуже неприємно”.

Жителі району, що не мають домашніх улюбленців, теж поділилися з нами своєю думкою щодо цього питання. Пані Оля, що доглядає за квітами під вікнами багатоповерхівки, була дуже обурена поведінкою деяких власників собак:

Іноді дивишся, а вони з вікон нижніх поверхів своїх хвостатих випускають на прив’язі. А потім все це у клумбі лишається. Я його підкопую, та треба мені то було? Особливо заважає влітку, коли мені до тих квітів постійно треба щось робити”.

Для тих, хто ще не прибирає за своєю твариною, але має бажання почати, наші журналісти провели невеликий аналіз цін на спеціальні пакети.

В більшості зоомагазинів Сихова ви зможете знайти пакети у ціновому діапазоні від 13 до 17 грн за один рулон (по 20 пакетів). В наявності також є набори одразу з чотирьох таких самих рулонів, середня вартість яких становить 60 грн. Подібні розцінки бачимо і на інтернет-ресурсах.

Отже, почати прибирати за своєю твариною не є дуже складною або фінансово витратною справою. Ми сподіваємося, що мешканці Сихівського району у найближчій перспективі переоцінять свої погляди щодо цього питання і наважаться зробити крок у напрямок європейського вирішення проблеми.

Валерія Саранча

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ