“Новини гарнізону Боднарівка” частина 2. Сихівчанин розповідає про життя мікрорайону в час війни

Опубліковано:
Громадський проект Львів

Сихівчанин Максим Ціж мешкає на Боднарівці та розповідає про ситуацію в районі в соцмережі Фейсбук. 33-річний програміст ділиться тим, що бачив, на вулицях Сихівського району, і що відчуває в ці складні для кожного з нас дні. Редакція “Сихів.Медіа” пропонує прочитати останній текст Максима і ділитись в коментарях своїми розповідями та думками.

Попередній допис сихівчанина можна прочитати за посиланням.

“Дорога Боднарівко! Вам подобались мої дописи перші кілька днів) Я напишу ще один, але коли буде наступний – не відомо, зараз зрозумієте чому.

Ви всі бачите, наскільки стало все серйозно і надовго. Ми всі переналаштовуємо своє життя і це тільки початок. Особливого змісту описувати і організовувати щось окремо в цій групі теж нема. Коротко що по району. Загалом все відносно спокійно і безпечно. В патрулюванні я спочатку брав якусь участь, але досить швидко забив, як і здається, всі інші учасники. Вся справа в ресурсах. Кожен ресурс зараз є дефіцитом, в тому числі час і людська енергія. Остання – в першу чергу. Всі, хто мають сили і наснагу щось робити – зайняті у волонтерській допомозі. Є волонтерський чат у Львові та інші локальні об’єднання. В них – постійні запити на людський ресурс – перегрузка вантажів для біженців, доставка, організація допомоги військам і потерпілим. Всі сили туди.

Старайтесь економите все, аж до кульків для сміття і коробок. І свого здоров’я і сил, в першу чергу. Поки що, НЕ виглядає, щоб на Львів очікувала гуманітарна катастрофа, зокрема дефіцит провізії, але межа може бути дійсно тонка.

Заборона алкоголю була правильним кроком, візуально п’яних тіл на вулиці стало значно менше. А от чого більше, в т.ч. візуально – це біженців. На жаль, це тільки початок. Старайтесь зберегти людяність до них, допомагати їм, це теж може стати дефіцитним ресурсом на цій війні. Наші школи стали центрами допомоги для них. Ви можете допомогти навіть такими банальними речима як домашній одяг і якісь побутові речі для біженців, запитуйте про це в цих центрах допомоги.

На всіх виїздах з міста – постійні блокпости. Це створює постійні черги на 20-30 хв на в’їзді та виїзді. Ашан працює до 20 години. Магазини електроніки (та й всі інші, крім продуктових), Фокстрокт зокрема, повільно закінчуються. Павербанків в них вже давним-давно нема. У Фокстрота головний склад був в Гостомелі… Врахуйте це.

Черг в аптеках і магазинах вже майже нема. Але щодо аптек – погана новина в тому, що дещо там появиться вже дуже не скоро, наприклад, хлоргексодин здається поки що повністю зник. Є надія, що бізнес досить швидко до всього адаптується, але… хто зна. Тепер все хто зна.

Львів перетворився на велику базу тилу і прихисток для біженців. Так найближчі місяці (а може й роки) і буде. Треба себе з цим змирити і підлаштуватись. Найважливіше для армії і держави зараз – налаштувати логістику допомоги. Постарайтесь бути максимально корисні для цієї задачі і максимально корисні взагалі, хоч це буде непросто. Банальна здача крові – сьогодні зранку спробував ще раз записатись, але мені відмовили, так і сказали – донори зараз не потрібні (навіть не питали групу крові), але дякуємо що дзвоните.

Що ще з корисного? Постарайтесь перейти максимально на безготівку. Постарайтесь позбутись всіх шкідливих звичок. Серед хороших новин – до серйозного потепління залишилось 4 дні. Всі ми зараз повинні зачепитись за щось оптимістичне в майбутньому. Це – досить непогана точка опори. Скоро стане легше. Бережіть себе.”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В гуртожиток на Тернопільській поселяють біженців, вони потребують ліки та обігрівачі.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ