Нова поліція України: про покликання та особливості роботи Сихівського райвідділу

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

4 липня в Україні відзначають День Національної поліції. Усім відомо, що професія поліцейського сповнена викликами і постійним стресом. Мабуть, найважче – усвідомлення того, що кожного дня ти ризикуєш своїм життям. Ми вирішили взяти інтерв’ю у поліцейських з різних секторів, щоб дізнатися про роботу Сихівського районного відділку поліції.

На інтерв’ю погодилися: начальник відділу кадрозабезпечення Староста Роман Ярославович, спеціаліст криміналістичного відділу, ім’я якого з певних професійних причин не вказуємо та слідчий Братичак Олександр Вікторович. Ми поспілкувалися про наш район та про те, як працює національна поліція, зокрема, під час карантину, і що потрібно для того, щоб стати поліцейським.

Яка специфіка роботи поліції в Сихівському районі?
Олександр Вікторович: – Багаточисельний район з ускладненим рухом на дорогах. Там, де живе багато людей – відповідно багато роботи.

Які особливості криміногенної ситуації в Сихівському районі?
Криміналіст: – На сьогоднішній день, Сихів – великий район. Відповідно, є різні особи, які приїжджі з різних регіонів, у тому числі й з окупованих регіонів, які можуть і, в принципі, здійснюють крадіжки в маршрутних транспортних засобах. Оскільки вони відновили роботу, відповідно зараз ситуація така.

 

 

Як змінилися умови праці в поліції у звязку з карантином? Роботи стало більше чи менше?

Криміналіст: – Робота в поліцїі – це важка праця. Ситуація полягає в тому, що і до карантину вона була, є  і буде. Усім нам відомо, що впродовж останніх місяців українці живуть в непростий час. Можливо, є якісь резонансні злочини, але загалом ситуація не змінилася.

 

Чи збільшилася кількість злочинів на карантині?

Криміналіст: – Кількість злочинів не збільшилася, але вони видозмінилися. Ті люди, які «працювали» в маршрутних транспортних засобах, кишенькові злодії, перекваліфікувалися і почали красти в інших місцях. Поле їхньої роботи змінилося. В принципі, ситуація під контролем і залишилася такою, як є.

 

Які виникали труднощі в роботі поліції під час карантину?

Криміналіст: – Наше суспільство не готове до певних обмежень. До постанови Кабінету міністрів України про певні заборони під час карантину люди віднеслися не зовсім адекватно. Відповідно, було важко переконувати громадян в необхідності дотримуватись обмежень, щоб зберегти життя інших і позбутися пандемії, яка запанувала у всьому світі.

 

Чи збільшилася кількість заяв про домашнє насильство впродовж шести місяців, зокрема під час карантину?

Олександр Вікторович: – Так, збільшилася, оскільки люди зараз перебувають вдома, на самоізоляції, а також такі чинники як безробіття, безвихідна ситуація, стрес стають причиною для конфліктів у сім’ях. Багато заяв про те, що чоловік може прикласти руку до жінки, і загалом, через фінансове становище людей в Україні під час карантину.

 

 

Яка справа в межах району найбільше здивувала впродовж декількох місяців?

Олександр Вікторович: – Справа про вбивцю, який через необережність та словесний конфлікт наніс іншій особі один  удар ножем, внаслідок якого людина загинула. Чоловіки були в алкогольному сп’янінні. Зловживання спиртними напоями призводить до того, що одна особа може забрати життя іншої. Найбільше дивує ставлення людей до інших.

Що мають робити мешканці, щоб допомогти роботі поліції? Чи допомагають? Чим?

Криміналіст: – Звичайно, що допомагають. Ефективна комунікація – один із пріоритетів Національної поліції України, в тому числі й нашого відділку. Більша частина громадян є відкритою, незаангажованою. Звичайно, є люди, які не люблять нас, так завжди було і буде, але ми є поліція і тих, хто винен, ми повинні карати. Ситуація в нас хороша, є активісти, свідомі громадяни, які мають свою тверду позицію та реально допомагають нам в розкритті злочинів. Є багато осіб, які б хотіли працювати в поліції і робити нашу роботу, але це має бути в рамках чинного законодавства і пересічний громадянин не має тих повноважень, щоб виконувати певні дії. Потрібно спілкуватися з людьми, пояснювати їм ситуацію. Це не є проблемою, бо громадяни в нас є адекватними й розуміють, що відбувається  і, як це має бути.

 

Чи охоче молоді люди йдуть працювати в поліцію?

Роман Ярославович: – Поліція – один із державних органів, який здійснює набір молодих працівників в структури. Звичайно, що все залежить від того, як людина налаштована на майбутнє. Більшість громадян зараз йдуть в поліцію, особливо, молодь бачить перспективу в цьому, тому що є можливість мати страховий стаж, соціальний захист і отримувати в результаті пенсійне забезпечення, яке є офіційне і здійснюється згідно з нормами законодавства. Зараз у нас створений сектор відбору кадрів поліції, де люди реєструються онлайн, подають анкетні дані. Згодом, коли оголошується конкурс на вакантні місця, тоді вони обирають ту посаду, яку хочуть. Іноді людина розуміє, що не її справа бути поліцейським, проте ті, які зробили свідомий вибір, залишаються на службі до пенсійного забезпечення.

 

 

Як ви вважаєте, що найважче в професії поліцейського?

Роман Ярославович: – Скажу відверто, це – філософське питання. Кожна людина – індивідуальна особистість. Для когось – графік служб чи насиченість роботи, чи сприйняття довкілля. Мабуть, найважче для всіх – усвідомлення того, що ти постійно маєш бути поліцейським. Навіть на «забаві» маєш пам’ятати, ким є, і «тримати обличчя», представляти державу. Ти повинен себе переконати, що є поліцейський. Не усі це роблять, тому і маємо надзвичайні ситуації, які часом стаються.

Якими якостями має володіти людина, щоб стати поліцейським?

Роман Ярославович: – Національна поліція діє на підставі законодавчого акту України. У цьому законі чітко прописано перелік обставин, за яких кожен громадянин може стати поліцейським, а також певні обмеження. У реальності емоційно важко працювати в поліції, постійно перебуваєш в екстрених ситуаціях. Наприклад, спілкуєшся із громадянином, а через дві хвилини людина може вчинити агресивні дії і ти перебуваєш у стані шоку. Найголовніше, кожен має бути готовий до викликів. Людина спеціально проходить  наші курси, щоб бути обізнаною і знати, як вчинити в таких ситуаціях. Закликаю тих, хто наважився стати поліцейським, хай звертаються до нас, в Сихівський відділок поліції, себто, кадрозабезпечення чи у відділ відбору працівників поліції в обласне управління на Григоренка, 3. Також можна перейти на сайт – nabir.np.gov.ua, де є чіткий перелік вакансій.

 

Які поради ви б дали людині, яка хоче працювати в поліції?

Роман Ярославович: – Цікаве запитання! Людина, яка хоче йти в поліцію має сформувати себе, усвідомити, що постійно буде на службі. Має мати внутрішнє переконання, що вона є поліцейським. Якщо людина наважилася, то хай таки йде до своєї мети. Є вислів: «Той поганий солдат, який не хоче стати генералом». Головне – не боятися і досягати мети!

Юлія Британ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 кроків до правильного сортування сміття

 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ