“Не сухою теорією, а пізнавальною практикою”: можливості для молоді на Сихові

Опубліковано:

Досліди з хімії та біотехнологій, 3D-моделювання, інженерія і безліч інших занять для молоді. І все це є в просторі Lviv Open Lab, який працює в Сихівському районі. Ми поспілкувались з керівницею та працівниками простору і хочемо розповісти більше про можливості для молоді на Сихові.

Молодіжний простір популяризації науки і STEAM-освіти Lviv Open Lab з Мережі молодіжних просторів ТВОРИ! – це  місце, де з повагою ставляться до інклюзії. На базі простору є декілька локацій: хімічна лабораторія, техно лабораторія, майстерня, STEAM-лабораторія, волонтерський центр, а також коворкінг та лекторій.

Відвідувати заняття молодь може безкоштовно. У лабораторіях є все обладнання для проведення різноманітних дослідів. Юним науковцям видають спеціалізовані халати, рукавички та окуляри, а також всі необхідні матеріали для дослідів.

Кожна лабораторія оснащена необхідним обладнанням, тому учні, які навіть на лабораторних заняттях у школі зазвичай обмежені зошитом і підручником, тут можуть проводити справжні досліди з хімії та природничих наук. Окрім дослідів, учні можуть створити та запрограмувати власні пристрої – робота чи, наприклад, ракету, виготовити сувеніри з дерева, а молодь може відвідувати лекції.

“Для нас є важливо популяризувати науку та створювати наукову спільноту. Насправді, кожен з нас є своєрідним дослідником і дуже часто навіть про це не здогадується. Але в кожного є свої унікальні ідеї, потяг до пізнання чи дослідження і це дає можливості всім нам змінювати цей світ”, — розповідає керівниця простору Анастасія Мартинюк.

На базі Lviv Open Lab працює Творча майстерня “Сверлик”, яка дозволяє дітям та дорослим створювати витвори не тільки з дерева, а також зі скла, шкіри, кераміки за навчальною програмою або ж відвідавши майстер-клас.

“У нашій майстерні є декілька форматів відвідування занять: майстер-класи, табір з тематичними виробами або авторська програма навчання “Змайструй свою мрію”. У Сверлику завжди вирує гамірна компанія та йде робота з безпечними сучасними інструментами. Годинник з Minecraft, калейдоскоп, головоломки, підставка під спеції та багато іншого – легко, наші майстри допоможуть втілити будь-яке бажання”, — розповідає майстриня Яся.

В молодіжному просторі також проводять цікаві заходи з 3D-моделювання і друку. На заняттях молодь спочатку має лекційну частину, де ознайомлюється з поняттям 3D-моделювання, для чого воно потрібне, як можна реалізувати себе у цій сфері, а згодом практичну частину, під час якої працюють в 3DMax, можуть створити та надрукувати на 3D-принтері власну модель.

Також у сихівському молодіжному просторі активно працює волонтерський центр «IDEYA», який невпинно плете маскувальні сітки для військових та створює можливості для місцевої та вимушено переміщеної молоді. Центр запрацював в перші дні повномасштабної війни, який був заснований з метою допомоги ЗСУ, за ініціативи Lviv Open Lab, Творчої майстерні “Сверлик” та за участі волонтерів і небайдужих сихівчан.

Окрім плетіння маскувальних сіток, волонтери центру займаються різноманітними активностями, такими як плетіння кікімор (химер), каверів, теплих шкарпеток та виготовлення окопних свічок взимку. Також в центрі проводять майстер-класи для дітей та дорослих, вироби з майстерок відправляють військовим разом із замовленнями.

Нещодавно центр IDEYA створив свій власний мерч: бажаючі можуть придбати торбинки, футболки або листівки з оригінальним дизайном. Кошти з продажу йдуть на придбання матеріалів для сіток, кікімор та інших виробів.

Lviv Open Lab має на меті розвивати науку та наукові знання серед молоді. Одним з важливих завдань є інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя міста, а також формування кола однодумців, сучасного і молодого наукового ком’юніті.

На даний момент у просторі можна відвідати заняття з хімії,біотехнологій, 3D-моделювання, інженерії та майстер-класи у Творчій майстерні “Сверлик”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтерський центр “IDEYA” і науковці: відбулась церемонія нагородження молоді

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ