На Сихові при церкві Різдва Пресвятої Богородиці будують катехитичну школа імені Андрея Шептицького. Журналістка Сихів Медіа поспілкувалася зі священиками парафії про те як проходить будівництво, що цікавого буде в школі, чим буде корисна для сучасної дитини і молоді.
Школа матиме чотири поверхи, три з яких розраховано на класи для занять, а один буде повністю виділений для спорту: великий зал, зали для айкідо, карате, інші спортивні гуртки. Також там буде їдальня, душові кабінки і роздягальня. Школа вражає своїм масштабом, простором і світлом.
Кожна школа – це виховання молодих людей. Ми, як церква, маємо подати певні християнські цінності людям і тоді, коли вони вчаться в школі, з ними можна контактувати, паралельно з батьками, подавати предмети в дусі християнському, ось це завдання катехитичної школи.
зазначив отець Тарас Карвацький
Ідея катехитичної школи з’явилася одразу після того, як збудували церкву. Попри те, що приміщення храму досить велике, місця для молоді і дітей дуже бракує. Будівництво школи триває ще з 2015 року, відтоді як Митрополит Ігор Кир освятив наріжний камінь. Для парафії важливо, щоб кожна дитина зростала у любові, навчалася християнських цінностей, розвивалася як особистість, своїм прикладом навчала інших, а також брала участь у спортивних заняттях, які будуть їм до вподоби.
Катехизація – це спосіб вміти дивитися на те, що ми відкриваємо через науку, через наші смисли, через швидкість розуму, вміти бачити чудо Божої присутності. Наше життя – це прекрасний дар, його потрібно прожити гарно, катехизація в цьому помагає.
поділився отець Орест Фредина
Також в новій школі будуть кімнати для проживання, зали для конференцій, простір слугуватиме ще як реколекційний центр для молоді, дітей, сімей, старших людей, як місце в якому можна послухати науки від священиків, духовно відновитися і збагатитися.
Зазначимо, що з 2001 року катехитична школа при найбільшому сихівському храмі функціонує у різних приміщеннях, тут навчається близько трьох тисяч дітей. Також є чимало спільнот, які діють при церкві Різдва Пресвятої Богородиці, і для яких також потрібні приміщення.
Багато добрих людей, які віддано приходять допомагати, наші парафіяни з церкви Різдва Пресвятої Богородиці, наші священики, християни, всі ми разом долучаємось до будівництва, тому через це нам вдається робити маленькими кроками, але, на мою думку, великі речі.
додав парох храму Орест Фредина
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектор храму Різдва Пресвятої Богородиці помер у віці 92 років.