Архітектор храму Різдва Пресвятої Богородиці помер у віці 92 років

Опубліковано:

25 лютого 2024 року, у віці 92 років, помер видатний архітектор Радослав Жук. Одним із його найвизначніших творінь є церква Різдва Пресвятої Богородиці у Сихівському районі.

Народився Радослав Жук 13 вересня 1931 року в Любачеві, що нині входить до складу Польщі. Він виходець родини галицьких інтелігентів, які виїхали у 40-і роки до Австрії, де хлопець здобув загальну освіту. Згодом вивчав архітектуру в Університеті Макгілла в Монреалі, а ступінь магістра  архітектури здобув у Массачусетському технологічному інституті в Бостоні.

З метою побудови церкви Різдва Пресвятої Богородиці було проведено виставку-конкурс проектів храму. Серед різноманітних варіантів переміг проєкт саме Радослава Жука. 

Його творчість залишиться невмирущою частиною історії архітектури, зокрема сакральної архітектури на Заході України.  Радослав Жук поєднував українські та візантійські традиції тоді, коли на передньому плані стояв стиль модерну. Не зважаючи на вплив протестантської конфесії на архітектора, він звертався до національного образу наддніпрянських храмів як символів пам’яті про “ідеальну батьківщину”.

Радослав Жук був визнаний українською спільнотою за кордоном. Його внесок в проектування українських церков в Канаді та США визнається як важливий етап в розвитку архітектурного мистецтва. 

Він був почесним членом Української академії архітектури, дійсним членом НТШ і УВАН в Канаді, Королівського архітектурного інституту Канади та Королівського товариства мистецтв.

Також Радослав Жук був не лише талановитим архітектором, але і видатним педагогом. Він викладав архітектуру у Манітобському та Торонтському університетах, а також був професором архітектури Університету Макгілла. За свої високі педагогічні досягнення отримав премію Іди і Семюеля Фросманів у 2001 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 цікавих фактів про церкву Різдва Пресвятої Богородиці

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ