На Сихові розчистять та приведуть в порядок два озера

Опубліковано:

Із природоохоронного фонду міського бюджету Львова виділили 131,5 тис. на роботи для покращення технічного стану і благоустрою двох озер на вул. Рахівській – вул. Райдужній. Про це ідеться розпорядженні міського голови Львова від 4 вересня 2023 року.

У документі зазначено, що кошти виділяються відповідно до квітневої ухвали ЛМР про річний план пріоритетного фінансування заходів з природоохоронного фонду громади і на прохання Сихівської районної адміністрації, що є замовницею робіт.

У розпорядженні не зазначено, на що саме підуть ці гроші, але в додатку до ухвали ідеться про те, що загалом роботи з благоустрою цих водойм у 2023 році коштуватимуть мільйон гривень.

У липні відбувся тендер, що стосується робіт на зазначених озерах, 20 липня ЛМР і його переможниця ФОП Луць Оксана Михайлівна підписали договір на 961,5 тис. грн. Предмет закупівлі – “руйнування та знесення будівель, земляні роботи”. Роботи мають бути виконані до 1 жовтня 2023 року.Водночас у договорі зазначено, що “обсяги закупівлі можуть бути зменшені, залежно від реального фінансування видатків”.

Зазначимо, що водойми в Козельниках мають рекреаційне призначенням з вільним доступом до них, проте їх неможливо використовувати для відпочинку та розваг. Вода в ставах сильнозамулена та дуже засмічена, а прибережна смуга, як і загальна оцінка екологічного стану,  незадовільна. Тоді як стан озера на вул. Тернопільській, що на Новому Львові, за паспортом одинадцятилітньої давнини, зазначається, як задовільний. Проте ставок є сильнозамуленим, дуже засміченим, а стан прибережної зони незадовільний.

Отримати кошти на покращення водойм вдалось, зокрема, і завдяки роботі ГО “Сихів Медіа”, адже протягом останніх років наша громадська організація неодноразово писала запити щодо водойм району, звертала увагу на відсутність актуальних паспортів для ставів та комунікувала з представниками влади і сихівчанами. За час нашої активної роботи над висвітленням проблематики водойм Сихівського району, ми реалізували інформаційний проєкт “Like Lake” – пізнай свою водойму”, головною метою якого була популяризації водойм. Більше про сихівські водойми та їхню проблематику можна прочитати за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові відбуватимуться ремонтні роботи: 3 дні не буде гарячої води


Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ