Вода на Новому Львові: коротко про ставок на Тернопільській

Опубліковано:

“Like Lake” — спецпроєкт “Сихів.Медіа” про сихівські водойми

Озерце-ставок за адресою вул. Тернопільська, 1А заховалось в дворах на Новому Львові неподалік парку “Залізна вода” та трамвайної колії. Серед сихівських водойм  –  ця  найменша, про неї відверто мало говорять і знають, саме тому в новому матеріалі в рамках проєкту “Like Lake” ми розповімо про життя ставка.

Водойма, за даними паспорту водойми 10-літньої давності, має ландшафтно-декоративне призначення з вільним доступом до неї. Загальна оцінка ставу у документації зазначається, як задовільна. Проте ставок є сильнозамуленим, дуже засміченим, а стан прибережної зони незадовільний.

Можливо на оцінку “задовільно” вплинуло призначення водойми, як такої, адже ландшафтно-декоративні стави не використовують для купання та засмагання на березі. Ймовірно, на оцінку вплинула і невелика кількість рекомендації щодо покращення ставу від спеціалістів. А саме: провести водорегулювання та збільшити проточність і водообмін влітку.

Паспорт водойми 4.14 створили у 2012-му, як і всі іншу документацію сихівських водойм. Відтоді нового паспорту для водойми не створили, проте як і для інших ставків, у 2020 році в міському фонді охорони навколишнього природного середовища передбачили 500 тис. гривень на створення нової документації водойми. До слова, паспорти досі в роботі.

За даними з паспорту водойми, ставок з’явився на Новому Львові орієнтовно у 1986-му, проте за словами місцевих мешканців, вода тут була ще у 1960-х. Поруч зі ставком розташовано будинок з адресою вул. Тернопільська, 1, де напочатку 1960-х мешкали художники, скульптори та живописці.

Будинок є одним з перших кооперативних будинків у Львові, який збудували житловим кооперативом Львівської спілки художників. Помешкання збудували відповідно до специфічних потреб митців, тому замість горищ в п’ятиповерхівці облаштували творчі майстерні.

Маленький ставок, як і парк “Залізна вода” поруч, були для львів’ян місцем натхнення та відпочинку, куди можна прийти у гамірний день та посидіти біля води. Сьогодні ставок безперечно потребує очистки, постійного догляду та зарибнення, але для цього цій міській оазі не вистачає активної громади та фінансування.

Аби привернути увагу львів’ян і гостей міста до цікавих сихівських локацій, команда “Сихів.Медіа” спільно з партнерами створили туристичний путівник Сихівським районом, де знайшлось місце і ставку на Тернопільській.

Мандруйте, не виходячи з дому, мандруйте з нами та URBAN SYKHIV за посиланням!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відпочинок зі сміттям: (не) коротка історія про стан ставків в Козельниках.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ