Мистецтво війни: у Центрі Довженка проходить виставка “Мандрівний Старобільськ”

Опубліковано:

Тисячі мешканців Старобільщини, що в Луганській області, залишили власні домівки через окупацію. Українці переїхали до більш безпечних районів чи областей. Виїхали і митці, які зараз займаються благодійною діяльністю. Цими днями в Центрі Довженка проходить виставка присвячена місту на Луганщині, ми поспілкувались з авторами виставки та хочемо більше розповісти про неї сихівчанам.

У Центрі Довженка, 6 травня о 18:00 відбулась презентація благодійного мистецького проєкту “Мандрівний Старобільськ”. Виставка триватиме до 1 червня, під час неї можна придбати фотороботи від митців Дениса Черв’яка та Олександра Букреєва.

Автори прагнуть показати краєвиди рідного міста Старобільськ, який зараз перебуває в окупації, та популяризувати сучасну українську культуру.

Сергій Летучий, який є одним з організаторів виставки, переконаний, що культура формує свідомість. Окрім роботи в сфері музики, чоловік також  організовував соціокультурні проєкти: благодійні акції, фестивалі, вечірки, виставки. Зазначимо, що до повномасштабного вторгнення Сергій декілька місяців жив на Сихові, проводив культурні заходи у Львові, розповідав про життя на Луганщині.

У Старобільську хлопці займались організацією івентів за участі таких знаменитостей як Сергій Жадан, Сашко Положинський, Юрій Андрухович, Іван Андрусяк, Максим Кідрук.

Ще один з ініціаторів проєкту – Денис Черв’як з 2016 року розпочав свій шлях до фото, сьогодні він спільно з командою займається просуванням Луганської обласної універсальної бібліотеки, яка уже двічі евакуювалась. Наразі фотограф продовжує активно знімати, але в Києві.

«Моя фотографія – це репортажі, стріт-фото, пейзажі, портрети. Характерною рисою фото є тепло, щось дуже рідне й близьке. Без відчуття бутафорності, штучності. Окрему увагу я приділяю кольору, що виражається «плівковим» настроєм світлин», – розповідає фотограф.
Додамо, що виставка в Центрі Довженка це уже друга, яка проходить у Львові. Перша відбулась у Львівській бібліотеці ім. Романа Іваничука.

Світлини з виставки можна можна придбати за донат від 200 грн. В рамках проєкту хлопці збирають кошти на Львівську 24 бригаду ім.Короля Данила.

Доєднатись до збору можна за реквізитами: ПриватБанк – 5168755430449831; Моно – 5375411418662669

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На гірський прихисток в пам’ять про сихівчанина зібрали майже 500 тис. гривень

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ