Мільйон на ОСББ і ЖБК: львів’яни можуть отримати позики на першочергові ремонтні роботи

Опубліковано:
Орися Шмега

ОСББ і ЖБК Львівської МТГ можуть отримати безвідсоткову поворотну позику на поточні ремонти будинків, заходи з енергоефективності та доступності. Максимально можна отримати суму, яка не перевищує надходження на рахунки ОСББ/ЖБК за останні 6 місяців. Тобто, якщо ОСББ заробило 100 тис. грн, то вони можуть розраховувати на позику в розмірі 50 тис. грн. Детальніше про програму розповіли на брифінгу в Львівській міській раді.

Програма “Револьверний фонд міст асоціації “Енергоефективні міста України” – це новий фінансовий інструмент громади для підтримки ОСББ. Безвідсоткові позики надаватимуть терміном до 12 місяців, рішення щодо виділення коштів прийматиме комісія з фінансової підтримки житлового фонду Львівської МТГ.

“Ми бачимо, що є ОСББ, яке потребує інколи коштів негайно, тому що є роботи, які ми можемо не передбачити, відповідно був потрібен механізм, яким чином ОСББ можуть залучати відносно невеликі кошти, але, які необхідні для усунення недоліків у будинку. Так як кредити потребують часу, а для прийняття рішень банк оцінює великий пакет документів, щоб це все спростити, ми вирішили долучитися до револьверного фонду асоціації “Енергоефективні міста України”.

розповів Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради

В рамках програми ОСББ і ЖБК можуть використати кошти на утеплення, заміну вікон, ремонт інженерних мереж, покрівель, підвалів, а також на заходи з доступності до будівлі тощо. У відділі супроводу ОСББ зазначають, що пріоритетом програми є доступність будівель та енергоефективність.

Кошти мають бути використані на такі роботи:

  • І черга – це підготовка будинку до зими, ремонт інженерних мереж, встановлення та заміна вікон, вхідних дверей, забезпечення інклюзивності будинку.
  • ІІ черга – це ремонт покрівель, дахового перекриття, підвальних приміщень.
  • ІІІ черга – це встановлення обладнання з використанням альтернативних до газу джерел енергії для потреб будинку, інші роботи з модернізації, ремонту і реконструкції багатоквартирного будинку.

Орест Тимчишин, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, розповів, що сьогодні міською радою внесено 1 млн гривень, який буде “обертатися” в процесі. За наявності великої кількості запитів від ОСББ, які перевищуватимуть мільйон гривень, департамент звертатиметься на пленарні засідання з пропозицією виділити додаткові кошти.

“Протягом року вони (ОСББ і ЖБК – ред.) мають цей кредит повернути. ОСББ може повернути його протягом трьох місяців, а на четвертий – звернутися за наступним кредитом. Тут обмежень немає.”

поділився Орест Тимчишин.

Пакет документів необхідний для участі:

  1. Установчі документи ОСББ/ЖБК.(Виписка з держреєстру, статут, протокол установчих зборів)
  2. Рішення зборів співвласників багатоквартирного будинку про участь у програмі Револьверного фонду Міст Асоціації “Енергоефективні міста України“.
  3. Акт обстеження технічного стану багатоквартирного будинку.
  4. Примірний кошторис на заплановані роботи.
  5. Звіт про надходження та використання коштів з банківських рахунків ОСББ/ЖБК за останні 6 місяців, копія діючого кошторису.
  6. Фотофіксація наявного стану елементу, який пропонується замінити чи встановити та місця імплементації.
  7. Копії договорів на дератизацію, обслуговування димових та вентиляційних каналів, газових мереж, вивіз сміття;
  8. Якщо кошти залучаються на вікна чи двері, то в примірному кошторисі, який подається на розгляд комісії має бути зазначено приведений опір теплопередачі;
  9. Гарантійний лист, приведений опір теплопередачі для вікон становить не менше 0,9, для дверей – 0,7.

Документи можна надсилати через електронне звернення, на електронну пошту районної адміністрації або особисто в ЦНАП. 

“Це не кредит, це фактично безвідсоткова позика. Люди залучають 100 тисяч і немає додаткових витрат на їх повернення. Тобто, це статична сума. Вони їх взяли – вони їх повернули.

При підписанні договору з асоціацією чітко прописується графік доплат. Зазвичай він йде рівними частинами щомісяця. Припускаємо, сьогодні ви залучаєте 120 тисяч гривень, з наступного місяця ви сплачуєте по 10 тисяч гривень.”

пояснив Сергій Солтис, начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради.

Від початку роботи над програмою і до першого ОСББ, яке отримало позику, минуло вісім місяців. В листопаді минулого року депутатський корпус проголосував за участь міста в програмі Револьверного фонду міст асоціації “Енергоефективні міста України”. Цьому передували три місяці спільної роботи департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, Ресурсного центру для ОСББ та депутата ЛМР Тараса Репицького. Тоді як з листопада і до початку квітня, коли кошти отримали мешканці вул. Мисливська, 27, чиновники напрацьовували прозорий алгоритм роботи для отримання коштів ОСББ і ЖБК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Єдина наша винагорода – це подяка від наших захисників”: про діяльність громадської організації “Центр волонтерів Покрови”.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ