“Єдина наша винагорода – це подяка від наших захисників”: про діяльність громадської організації “Центр волонтерів Покрови”

Опубліковано:
ГО “Центр волонтерів Покрови”

Вже близько 10-ти років на Сихові активно діє громадська організація “Центр волонтерів Покрови”. Спершу вони займалися своєю діяльністю в цокольному приміщенні храму Різдва Пресвятої Богородиці, проте через 5 років вони переїхали на вулицю Хуторівка, 24, де активно продовжують волонтерити.

Спільнота з’явилася у 2014 році і вже протягом 10-ти років вони щодня допомагають багатьом підрозділам Збройних Сил України.

“Коли почалося повномасштабне вторгнення 2022 року, народ дуже сильно згуртувався, кожен хотів допомогти, бути корисним, приходило дуже багато людей плели сітки, нарізали тканину, проте з часом людей ставало все менше і менше, народ все більше почав звикати до війни.”

Людмила, волонтерка громадської організація “Центр волонтерів Покрови”

Спільнота волонтерів Покрови займається не лише плетінням сіток, вони також доставляють медичну допомогу нашим військовим: ліки, бандажі, турнікети, медичні наплічники для медиків, також шиють кікімори, маскувальні костюми. Кожного дня до них приходить дуже багато запитів, прохань від різних підрозділів, і кожен чекає на допомогу.

“Ми стараємося відгукнутись на кожне прохання, проте засоби медичної допомоги коштують чимало грошей. З дороговартісних розхідників – набір кісткового доступу, який є одноразовим.

Ми також часто організовуємо збори коштів на потреби для наших військових, але, на жаль, закривати їх вкрай важко. Люди перестали донатити, перестають допомагати. Ми розуміємо, що збори на дрони, військову техніку є дуже важливими, проте і не варто забувати про медичну допомогу, яка є вкрай необхідною для наших захисників.”

волонтерка Людмила

Наразі організація налічує лише 15 осіб, які стали постійними волонтерами центру. Попри невелику кількість учасників, вони продовжують волонтерити: виготовляти маскувальні сітки та займатися передачею лікарської гуманітарної допомоги.

“Якби люди у вихідні приходили хоча б на кілька годин, це пришвидшило б нашу роботу і наші хлопці отримували б сітки набагато швидше. Для нас плетіння сіток стало улюбленим заняттям, ми кожного разу щиро радіємо, коли отримуємо повідомлення від військових про те, що наша сітка сховала їх від ворога. Для нас це найбільше щастя і подяка!”

доповнює волонтерка Ольга

Також спільнота активно веде соціальні мережі у фейсбуці, де вони публікують фотозвіти про відправлені ліки, засоби особистої гігієни, ковдри, одяг та інші необхідні речі для захисників. Зокрема на facebook-сторінці вказані реквізити орзанізації, де можна долучатися до зборів для військових.

“Єдина наша винагорода – це подяка від наших захисників. Буває таке, що є термінове замовлення. Ми всі швиденько приходимо, починаємо плести сітки, відправляємо машину і приходимо додому такі втомлені, але щасливі від того, що не марно прожили цей день і допомогли нашим військовим.”

говорить пані Надія, волонтерка центру

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нам вдається робити маленькими кроками, але, на мою думку, великі речі,” – Орест Фредина про будівництво катехитичної школи

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ