Лікарі Чорнобильської лікарні врятували дівчинку, яка в 12 років важила 16,5 кг

Опубліковано:
Чорнобильська лікарня

12-літня Вероніка потрапила у Західноукраїнський спеціалізований медичний дитячий центр в грудні минулого року в стані гіпоглікемічної коми. Незадовго до госпіталізація дівчинка почала відмовлятись від їжі та різко схудла з 35 кілограмів до 16,5, лікарі Центру діагностували у неї нервову анорексію.

Вероніку госпіталізували у сихівську лікарню з Яворівщини. Мама пацієнтки розповіла, що в день госпіталізації Вероніка несподівано заснула і довго не прокидалась. Її організм не реагував на жодні подразники. В гіпоглікемічній комі дитина провела 4 днів, а згодом ще два місяці лікувалась в педіатричному відділенні лікарні, де отримувала спеціалізовану допомогу цілої команди фахівців – реаніматолога, дієтолога, кардіолога, психіатра і психолога.

Анорексія – дуже поширена проблема серед підлітків 11-14 років, і не лише у дівчат, але й хлопців. Кількість звернень щодо розладів харчової поведінки щороку зростає. Загалом від початку 2022 року у ЗУСДМЦ виявили майже 30 нових випадків нервової анорексії. Близько половини з них потребують стаціонарного лікування – від двох тижнів до двох місяців. Ускладненнями хвороби можуть бути остеопороз, безпліддя, депресивний синдром, серцева недостатність, проблеми у ШКТ тощо.

Мама Вероніки поділилась, що вперше проблему з їжею помітила в доньки влітку минулого року після повернення дитини з табору: дівчинка майже повністю відмовилась від їжі. Тоді як Вероніка каже, що вирішила схуднути ще взимку минулого року, бо їй було некомфортно через те, що вона важила на 2 кг більше, ніж її 13-річний брат. До того ж одна із подруг якось у розмові зауважила, що Вероніка начебто погладшала.

“Хвороба, яку часто не сприймають всерйоз, адже дівчатка нерідко сидять на різних дієтах. Насправді анорексія дуже небезпечна і потребує довготривалої терапії. Лише зараз, після лікування, мама дівчинки Світлана може зітхнути з полегшенням: до доньки повернувся апетит, вона знову почала їсти, і найголовніше – їй подобається вигляд у дзеркалі.

Після останнього УЗД-обстеження лікарі повідомили, що організм майже повністю відновився. Від початку війни Вероніка ще й стала волонтером – у своєму селі на Яворівщині випікає солодощі для українських військових. На заплановані візити до лікаря дівчинка також приїжджає із власною випічкою,” – прокоментували в Чорнобильській лікарні.

Відмова від їжі і різке схуднення спровокувало сильну депресію у підлітка. Дитина часто плакала, нервувала, почувалась пригніченою, у неї розпочались проблеми зі шкірою, волоссям та з’явилась сильна слабкість. Також у дівчинки виявили ковід-19, який лише підсилив психологічні проблеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важкопоранені бійці у Львові потребують допомоги.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ