Фото: Шопінг в Польщі
З початку 2019 року в Україні активно почав розвиватись сервіс доставки їжі з ресторанів та кафе. Львів, в свою чергу, не став відставати від всесвітнього тренду і в місті з’явились різні кур’єрські компанії. Віднедавна вони активно працюють і в Сихівському районі. Будь-які гастрономічні бажання можуть втілитись і з’явитись у вас на столі лише за пів години. Вам не потрібно йти в улюблений заклад, аби поласувати бажаною стравою. Кур’єр, не менш спритно, аніж офіціант, принесе вам смаколики просто до дверей квартири.
Glovo, Raketa, Uber eats – такими словами вже давно нікого не здивуєш. Хлопці та дівчата з оранжевими, зеленими і жовтими рюкзаками заполонили місто. Можливо, саме зараз біля вас пролітає чийсь обід або ж десерт до кави.
Починаючи від центру міста, кожного тижня збільшуючи зону доставки, сервіси тепер доступні в будь-якому куточку Львова. У Сихівському районі такі послуги користуються неабияким попитом. Тістечко до ранкової кави, гарячий суп на обід чи піца до вечірнього фільму – вам привезуть абсолютно все.
Ми спробували розібратись як працює ця система, і як їм вдається не загубитись в шаленому ритмі сотні замовлень.
«Довеземо будь-що і дуже швидко»
З сервісом доставки їжі співпрацюють майже всі заклади Львова. На Сихові це більше двадцяти ресторанів, асортимент яких задовольнить усі побажання.
Як розповів кур’єр Максим, на доставку одного замовлення відводиться година, однак, максимальний час, який йде на всі етапи приготування їжі та дорогу до клієнта займає близько пів години. Саме тому, страви приїжджають такими, як їх запакували в закладі. «Наш час – це наші гроші, тому ми стараємось якомога швидше відвезти замовлення і одразу взятись за наступне» – каже кур’єр.
«Заробітна плата кур’єра»
Для клієнта вартість послуги обійдеться приблизно в 40 гривень, не залежно від кількості їжі та відстані до закладу, з якого цю їжу везуть. Деякі компанії доставки роблять акційні ціни на доставку, за домовленістю з певним закладом.
Щодо кур’єрів, то середня їхня зарплата складає 8 000 – 10 000 гривень на місяць, в залежності від кількості виконаних замовлень. Однак, щоб отримати бажані 10 тисяч гривень, кур’єр повинен працювати по десять годин на день/ п’ять днів на тиждень.
Ось чому варто завжди залишати чайові за доставку: як розповідають кур’єри, до постійних клієнтів, які залишають чайові, їжа приїжджає на 5-10 хвилин скоріше, ніж зазвичай.
«Ризики та небезпеки в роботі кур’єра»
Кур’єр – це людина, яка постійно знаходиться в русі. Найбільше в цій професії задіяно велосипедистів та «мопедистів». Така робота змушує кожен день знаходитись в центрі шаленого трафіку, заторів та машин. Таким чином, кур’єр наражає себе на небезпеку більше за будь-якого таксиста.
«Інколи нас просто не помічають, часто люди спеціально стараються підрізати, виштовхати з дороги або ж не дати проскочити повз затори, думаючи що, ми також маємо простояти в корку декілька годин. Насправді, на Сихові набагато більший трафік, ніж в центрі міста і шанс бути підрізаним або збитим тут набагато більший», – розповідає Максим.
Однак, попри усі нюанси та тонкощі цієї професії, доставка їжі в Україні, як і в цілому світі, набирає обертів. Десятки людей кожного дня працюють над тим, щоб надати вам відмінний сервіс та потішити смачною їжею, то ж не забувайте посміхатись і… залишайте чайові вашому кур’єру.
Максим Скленар
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові запрацював перший компостувальний майданчик в Україні.