Фото: ЛКП “Зелене місто”

У Львові запрацював перший компостувальний майданчик в Україні

29 Червня 2020 в 11:35

У Львові відкрито продемонстрували роботу першого компостувального майданчика України на вулиці Пластовій, 13. Про це повідомили в ЛКП “Зелене місто”.

Відкриту демонстрацію переробки органічних відходів на профобладнанні для компостування повели у п’ятницю, 26 червня за адресою вул. Пластова, 13.

Під час демонстрації фахівці розповіли про необхідність компосту, особливості процесу компостування і можливості технології та обладнання для вторпереробки органіки. Від початку цього року у Львові приймають на компостування садові і харчові відходи. В рамках пілотного проєкту ЛКП “Зелене місто” усі бажаючі можуть безкоштовно взяти добриво для потреб власного господарства. Тоді, як механізована станція компостування повноцінно запрацювала лише минулого тижня.

Процес компостування на профмайданчику відбувається в три стадії: старт, пік і фініш. Кожен етап здійснюється за допомогою професійної техніки, відповідних біопрепаратів. Під час компостування контролюється температурний режим та відбуваються процеси, які покращують якість готового компосту.

«Наразі до роздільного збору органіки долучаються все більше перевізників. Передбачається, що з кожним місяцем географія розміщення контейнерів для роздільного збору органічних відходів розширюватиметься і в перспективі всі органічні відходи, які утворюються у Львові, потраплятимуть на компостування», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Додамо, що ЛКП «Зелене місто» встановило тариф на переробку роздільно зібраних органічних відходів для населення у розмірі 644,00 грн. з ПДВ за 1 тонну відходів.

Нагадаємо, в місті наразі встановлено 5 коричневих контейнерів для збору для харчових та садових відходів. З яких за місяць проєкту зібрано 7,5 тонн “зелених” відходів. Попередньо, ЛМР повідомила про встановлення 5 нових контейнерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Конституції: тернистий шлях Закону від Пилипа Орлика до сьогодення.